Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Ankara'daki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 102 Oldu

ANKARA(ANKA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Bugün Gazi Ünive...

Haberler 16.10.2015, 18:50
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: Ankara'daki Saldırıda Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 102 Oldu

ANKARA(ANKA) - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Bugün Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde vefat eden vatandaşımızla birlikte, söz konusu olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 102 olarak tespit edilmiştir” açıklamasında bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 10 Ekim günü Ankara Garı önünde meydana gelen menfur terör saldırısı neticesinde, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmayla ilgili olarak bilgilendirme yapıldı.

Açıklama da şu ifadelere yer verildi:

“l-Bugün Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde vefat eden vatandaşımızla birlikte, söz konusu olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 102 olarak tespit edilmiştir.

2-Bu kişilerden toplam 101'inin kimlik bilgileri tespit edilmiş olup, otopsi işlemlerinin ardından cenazeleri ailelerine teslim edilmiştir.

3-Soruşturmayla ilgili olarak halen 13 kişi gözaltındadır. Bu kişilerin sorgusu devam etmektedir.

4-Soruşturma hususunda görevlendirilen Başsavcı vekilimizin koordinasyonunda, ilgili Cumhuriyet Savcılarımız, emniyetimizin ilgili birimleri, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ve bu Başsavcılıklarımıza bağlı ilgili Emniyet birimlerimizle uyum içerisinde soruşturma sürdürülmektedir.

5-Derinleştirilen soruşturmada eylemlerin gerçekleştirilmesinde ilgisi bulunan şüphelilere dair önemli ipuçlarına ve bilgilere ulaşılmıştır.

6-Soruşturmanın sağlıklı şekilde yürütülmesi ve maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için Emniyet birimlerimizle uyum içerisinde yapılan çalışmalar kesintisiz biçimde hızlı, özverili ve titizlikle devam etmektedir.

Çalışmalarımızdan istenilen sonucun elde edilmesi bakımından; kamuoyumuzun spekülatif haberlere itibar etmemesi, devam eden sürecin sonucunu sükunet içerisinde beklemesi istirhamımızdır.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@