Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kömür Yardımı

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla bi...

Haberler 18.11.2015, 16:15
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Kömür Yardımı

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte sorumluluk alanına yeni katılan ilçeler de dahil olmak üzere günlük ortalama bin ton kömür dağıtıyor. Yardımlarla, her aileye kış aylarını sıcak bir yuvada geçirmeleri için birer ton kömür yardımı yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, kömür yardımı öncesinde herhangi bir karışıklığa ve haksızlığa yol açmamak için yoksulluk sınırının altında olan vatandaşların tespitini, TÜİK yoksulluk sınırını baz alarak yapıyor. Ankara il sınırlarında yaşayan ve TÜİK’in yoksulluk sınırında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde uzman kişiler tarafından yapılan incelemenin sonucuna göre de kömür yardımında bulunuluyor.

İhtiyaç sahipleri, kömür yardımı başvuruları için Etlik'te bulunan Osmanlı İş Merkezi ile Çubuk ve Sincan’daki Büyükşehir Belediyesi’nin yardım şubelerine başvurarak kömür yardımı kaydı yaptırabiliyorlar. Kömür yardımı kaydı, kimlik fotokopisi ve muhtarlıktan temin edilen, ihtiyaç sahibi olduğuna dair belgeyle yapılıyor.

-KÜKÜRT ORANI DÜŞÜK, KALORİ ORANI YÜKSEK-

BELKO Genel Müdürü Ruhi Kurnaz, Ankaralılara satılan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirlilere dağıtılan kömürün, kesinlikle kükürt oranı düşük, kalori oranı yüksek Güney Afrika orijinli kömür olduğunu belirtti.

Kömürle ilgili tüm ölçüm ve kalite kontrolünün, İskenderun Limanı’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri tarafından yapıldığını vurgulayan Kurnaz, kömürün BELKO tarafından teslim alındıktan sonra da laboratuvar analizlerinin de yapıldığını ifade etti.

Ankara’da kömür satma izninin, Ankara Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nce verildiğini belirten Kurnaz, vatandaşları, eksik tartı ve kalitesiz kömür karıştırma tehlikesine karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Kurnaz, BELKO’nun mahalle aralarında gezici satış yapan araçları bulunmadığına da dikkat çekerek, vatandaşları, sahte BELKO torbalarıyla satış yapan kaçak kömür satıcılarına karşı dikkatli olmaları için uyardı. Kaçak kömür satıcılarından alışveriş yapanların mağdur duruma düşebileceklerini belirten Kurnaz, vatandaşlardan, şüphelendikleri kömür satıcılarını ve şikayetlerini “153 Mavi Masa”ya bildirmelerini istedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@