Ankara Balı Yeniden!.. Ankara'da Arıcılar Bal Hasadına Başladı

Ankara Balı’na dünya ikinciliği kazandırarak ürünün yeniden gündeme gelmesini sağlayan Ayaş\'lı üreticiler 2015 hasadını başlattı. Üreticiler ilk hasattan elde ettikleri ürünü Ayaş Belediye Başkanı’na armağan ettiler.

Haberler 19.08.2015, 15:58
Ankara Balı Yeniden!.. Ankara'da Arıcılar Bal Hasadına Başladı

-Uluslararası bal yarışmasında Ayaş’a dünya ikinciliği kazandıran üreticiler ilk hasadı Ayaş Belediye Başkanı’na armağan ettiler.

ANKARA (ANKA) - Ankara Balı’na dünya ikinciliği kazandırarak ürünün yeniden gündeme gelmesini sağlayan Ayaş'lı üreticiler 2015 hasadını başlattı. Üreticiler ilk hasattan elde ettikleri ürünü Ayaş Belediye Başkanı’na armağan ettiler.

Geçtiğimiz yıl, 8 ülkenin katıldığı uluslararası bal yarışmasında, Ayaş'ta ürettikleri bal ile Ankara'ya ikincilik ödülünü  getiren Arıcı Metin Çetin ve arkadaşları da bal hasadına başladı.

Metin Çetin, Murat Şahin ve Mehmet Ali Kükrer hasat sonrası Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan'ı ziyaret ederek ilk ürünlerini armağan ettiler.

Ziyaret sırasında konuşan üretici Metin Çetin, Ankara Balı'nın gözardı edilmemesi gereken, dünya çapında bir değer olduğunu belirterek "Geçtiğimiz yıl bize plaket verdiniz ama balımız kalmadığı için size takdim edememiştik. Bu yıl ilk ürünümüzü size takdim ediyoruz'' dedi.

-“AYAŞ BALI DÜNYA BİRİNCİSİ OLACAK”-

Çetin, gelecek yıl yapılacak olan en güzel bal yarışmasında bu kez birinciliği Ankara'ya getirmek için çalışacaklarını da söyledi.

Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan da, bereketli bir bal hasadı dönemi geçirilmesi dileğinde bulundu ve Ankara Balı'nın ününün geçmişte  olduğu gibi yeniden tüm ülke ve dünyaya yayılmasını sağlamak için belediye olarak gereken desteği esirgemeyeceklerini ifade etti. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@