Anka 27 Ekim 2015 Salı Gündemi

-ANKA 27 EKİM 2015 SALI GÜNDEMİ

Haberler 27.10.2015, 07:00
Anka 27 Ekim 2015 Salı Gündemi

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rixos Otel’de IMT Yetkilendirme imza törenine katılıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Doğu ve Güneydoğu Bölgesinden bazı kanaat önderlerini kabul ediyor. (Saat: 11.00/13.00)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İSTANBUL VE ANTALYA'DA

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde "Çalışan Kadınlar Buluşması"na katılıyor, Davutoğlu, partisinin Antalya mitinginde konuşuyor. (Saat: 12.30/16.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU KAHRAMANMARAŞ’TA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elbistan ilçesinde vatandaşlara hitap ediyor. Andırın ve Pazarcık ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor. (Saat: 13.00/15.30/17.30)

-MHP LİDERİ BAHÇELİ AMASYA, ÇORUM VE KIRIKKALE’DE

-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya Grand Ottoman Salonları’nda, Çorum Anitta Otel ve Kırıkkale Kızıl Kanat Düğün Salonu’nda düzenlenen programlara katılıyor. (Saat: 12.15/15.15/17.30)

-BAKAN IŞIK KOCAELİ’NDE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İzmit Küçük Sanayi Sitesi Esnaflarıyla bir araya geliyor, ÖZKA Lastik Fabrikasını ziyaret ediyor. (Saat: 09.30/11.30)

-BAKAN EROĞLU AFYONKARAHİSAR’DA

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Konağı’nda Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile bir araya geliyor. Ticaret ve Sanayi Odası Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılıyor. (Saat: 09.00/18.00)

-EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ

-TÜİK, Ekim ayı Ekonomik Güven Endeksini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-ÇIKIŞ YAPAN YABANCI VE VATANDAŞLAR

-Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eylül ayı Giriş-Çıkış Yapan Yabancı ve Vatandaşları açıklıyor. (Saat: 11.00)

-EKONOMİ BAKANLIĞINDA TEMSİL VE TANITMA GİDERLERİNDE REKOR ARTIŞ

-Ekonomi Bakanlığı temsil ve tanıtma giderleri için 2014 yılında 5 milyon 522 bin 536 TL harcarken Eylül 2015 tarihi itibariyle bu rakam 16 milyon 4 bin 857 TL oldu.

-DÜNYA BANKASI: TÜRKİYE YÜKSELENLERDE DOĞRUDAN YATIRIMIN EN AZ DÜŞTÜĞÜ ÜLKE

-Dünya Bankası Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Ekonomik Gözlem Raporu “Arap Dünyasında Eşitsizlik, Kalkışma ve Çatışma” başlığıyla yayınlandı.

-Raporda “Tahminlere göre çoğunluğu yükselen piyasalar olmak üzere çok sayıda ülkede greenfield yatırımları 2015’in ilk altı ayında, bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında dramatik şekilde düştü” denildi.

-SEDEF HASTALIĞI KONTROL ALTINA ALINABİLEN BİR HASTALIK

-Türkiye’de yaklaşık 2,1 milyon kişi sedef hastası. Bu hastalık yaklaşık 1,5 milyon kişide orta ve yüksek şiddetli seyrediyor. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri Ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Psoriasis Derneği Kurucu Üyesi Prof. Dr. Murat Borlu, sedef hastalığının tansiyon ve kalp hastalığı gibi uzun dönem takip gerektiren, kronik bir hastalık olduğunu vurguladı.

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@