Anka 20 Ekim 2015 Salı Gündemi

-ANKA 20 EKİM 2015 SALI GÜNDEMİ

Haberler 20.10.2015, 07:35
Anka 20 Ekim 2015 Salı Gündemi

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN PROGRAMI

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Kongre Merkezi'nde Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele 12. Taraflar Konferansı'na katılıyor, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelen bazı kanaat önderleriyle bir araya geliyor. (Saat: 10.00/13.00)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN PROGRAMI

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Resmi Konutu'nda Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto'yu kabul ediyor. 

-Davutoğlu, AK Parti Van Mitingi'nde vatandaşlara sesleniyor, Valiliği ziyaret ediyor, Van Nur Tatar Spor Salonu'nun açılışını yapıyor, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşüyor. (Saat: 10.30/13.00/14.30/15.00/16.45/17.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU HATAY’DA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne ilçesi Uğur Mumcu Alanı’nda vatandaşlara sesleniyor. Kırıkhan, Belen, İskenderun, Payas, Dörtyol ve Erzin ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geliyor. (Saat: 13.30/16.00/17.00/17.20/17.50/18.15/18.45)

-BAKAN SİNİRLİOĞLU’NUN GÖRÜŞMESİ

-Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile görüşüyor. (Saat: 11.30)

-BAKAN DEDEOĞLU BELÇİKA’DA

-Avrupa Birliği Bakanı Beril Dedeoğlu, Brüksel’de çeşitli temaslarda bulunuyor.

-BAKAN IŞIK KOCAELİ’NDE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Motor Mükemmeliyet Merkezi İmza Töreni’ne ve Çayırova Tem Otoyolu OSB Köprülü Kavşağı Temel Atma Töreni’ne, Gebze Olimpik Yüzme Havuzu açılışına ve Kocaeli Kültür Koleji açılışı’na katılıyor. (Saat: 11.00/12.00/13.30/16.00)

-ULUSLARARASI YATIRIM POZİSYONU

-Merkez Bankası, Ağustos ayı uluslararası yatırım pozisyonu verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-TÜİK VERİLERİ

-TÜİK, Eylül ayı yurt dışı üretici fiyat endeksi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

-OECD TEKNOLOJİ RAPORU: TÜRKİYE NOBEL’İ ALDI AMA…

-OECD’nin “Bilim, Teknoloji ve Endüstri Skorbord’u 2015” başlıklı raporu yayınlandı. Türkiye Aziz Sancar ile Nobel ödülü aldı ama doğal bilimler ve mühendislikte mezunlar azalıyor, OECD’nin başka ülkelerini de ilgilendiriyor.

-Türkiye istihdam edilen her bin kişi içindeki araştırmacı sayısı itibarıyla Çin’i geçti. Türkiye bu alanda 2003 yılında da Çin’den öndeydi, ancak aradan geçen on yıla yakın süre içinde farkı artırdı.

-ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISI

-Ankara Tren Garı’nın önünde gerçekleştirilen Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırına ilişkin gelişmeler, tepkiler ve soruşturma takip ediliyor.

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@