Anka 19 Eylül 2015 Cumartesi Gündemi

-ANKA 19 EYLÜL 2015 CUMARTESİ GÜNDEMİ

Haberler 19.09.2015, 09:45
Anka 19 Eylül 2015 Cumartesi Gündemi

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

 -CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL'DA

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylerbeyi Köşk'ünde Irak Meclis Başkanı Selim Cuburi ile Tunus Eski Cumhurbaşkanı ve Demokrasi ile Devrimleri Savunan Arap Komitesi Başkanı Monsif Marzuki'yi ayrı ayrı kabul ediyor. (Saat: 14.30-15.30)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU İSTANBUL’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Fatih Belediyesi’nce düzenlenen “Tarihi Yarımada Gezi Turu Projesi” kapsamındaki ilk bisikletli kültür ve sağlık turuna katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN SİNİRLİOĞLU'NUN GÖRÜŞMESİ

-Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Avusturya Dışişleri, Avrupa ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz, ile bir araya geliyor. Görüşmenin ardından iki bakan ortak basın toplantısı düzenliyor (Saat: 11.30)

-ADAY LİSTELERİNİN YSK’YA SUNULMASI

-1 Kasım’da yapılacak genel seçimlere girecek partilerin milletvekili listelerini YSK’ya sunmalarının ardından verilen tepkiler ile yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

-“TOP SECRET” CIA BELGELERİNDE 6-7 EYLÜL OLAYLARI: AYAKLANMAYI MUHTEMELEN…

-CIA belgeleri arasında 6-7 Eylül olaylarının ertesi günü 8 Eylül 1955’te olayın sıcaklığı henüz kaybolmadan yazılan ve “Merkezi İstihbarat Bülteni”nde yayınlanan bir yorum ve olaydan kimin sorumlu olduğuna ilişkin gizli yazışma yer alıyor.

-CIA raporlarından: “Ayaklanmalar başlangıcından itibaren açıkça iyi bir şekilde planlanmış ve organize edilmiştir, o kadar iyi planlanmış ve organize edilmiştir ki kendiliğinden yapılmış olması imkânsızdır. Böylece onları kimin organize ettiği sorusu ortaya çıkmaktadır. ……  …… sadece iki olasılık vardır:”

-“... … İstanbul Valisi’ne önceden gösterilerin meydana geleceği haber verilmiş ve olduğunda başka yere bakması söylenmişti. Denildiğine göre Vali bu tip gösterilerin büyüyerek sınırı aşabileceği ve kontrol edilemez hale gelebileceğine işaret ederek bu görüşü şiddetle protesto etmiş, ama reddedilerek plan yürürlüğe konuldu.”

 

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@