Anka 17 Ekim 2015 Cumartesi Gündemi

ANKA 17 EKİM 2015 CUMARTESİ GÜNDEMİ

Haberler 17.10.2015, 09:30
Anka 17 Ekim 2015 Cumartesi Gündemi

 

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

 

-ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISI

-Ankara Tren Garı’nın önünde gerçekleştirilen Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırına ilişkin gelişmeler ve tepkiler takip ediliyor.

 

-KKTC SU TEMİNİ PROJESİ TAMAMLANIYOR

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Su Temin Projesi Alaköprü Barajı'nın Anamur İlçe stadyumundaki açılışına katlıyor. Projenin Girne ayağında ise Geçitköy Barajı’nın açılışı yapılıyor.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Merit Park Otel'deki çalışma yemeğinde bir araya geliyor. (Saat: 11.00/13.00/14.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU ADANA’DA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ceyhan ilçesinde vatandaşlara sesleniyor. Kozan, İmamoğlu ve Sarıçam’da esnaf ziyaretinde bulunuyor. Sheraton Otel’de iş dünyası temsilcileriyle ve Birlik Toplantı Salonu’nda esnaf odaları birliği başkanlarıyla ayrı ayrı bir araya geliyor. (Saat: 10.30-17.00)

 

-HDP EŞ BAŞKANI YÜKSEKDAĞ’IN PROGRAMI

-HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Sakarya Meydanı’nda KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla gerçekleştirilen "Barış Mitingi Katliamının 7. Gün Anması" etkinliğine katılıyor. Ankara’daki saldırıda yaralanan Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Başkanı Uğur Yaman’ı, BTS Genel Merkezi’ni, Emek Partisi’ni ve Halkevleri’ni ziyaret ediyor. (Saat: 10.04-15.00)

 

-BAKAN ERDEM ÇORUM’DA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, Alaca belediye başkanlığını ziyaret ediyor. Açılış ve temel atma törenine katılıyor. Valiliği ve belediyeyi ziyaret ediyor. Uğurludağ Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası’nın açılışını yapıyor ve İskilip Belediyesi’ni ziyaret ediyor. Bayat Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılışına katılıyor ve Bayat Belediyesi’ni ziyaret ediyor. (Saat:10.30-18.30)

 

-BAKAN IŞIK TRABZON VE GÜMÜŞHANE’DE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Akçabat’ta STK ve Kanaat Önderleriyle bir araya geliyor. Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, TSO Yönetimi ve Muhtarlarla görüşüyor. Arsin Yatırım Adası için planlanan alanı ziyaret ediyor.

-Bakan Işık, Gümüşhane’de Şiran STK ve Kanaat Önderleri ile öğle yemeğinde bir araya geliyor. Şiran Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binasının temel atma törenine katılıyor. (Saat: 09.20/11.30-13.30/14.30)

 

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU İSTANBUL’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çatalca’da İlyas Çokay Devlet Hastanesi ve Sultangazi 50. Yıl Mahallesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılışlarına katılıyor. (Saat: 12.00/14.00)

 

-YENİ BM RAPORU: TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR İNSANİ YARDIM AKTÖRÜ OLARAK BELİRİYOR

-BM göçmenlerden ekonomisi zarara uğramış ülkelere verilecek ve tüm dünyanın birlikte üreteceği “Küresel Kamu Malı” kavramını ortaya attı.

-Birleşmiş Milletler “Türkiye ve Endonezya gibi orta gelirli ülkeler, önemli insani yardım aktörleri olarak ortaya çıkıyor ve insani yardım faaliyetine yeni deneyim ve perspektifler getirerek kendi kendilerine birer bağışçı ülke haline geliyor” değerlendirmesinde bulundu.

-BM 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan ilk Dünya İnsani Yardım Zirvesi (DİYZ) öncesindeki hazırlıkların ele alındığı “İnsanlığı Onarmak: Küresel Sesler Eylem Çağrısında” başlıklı bir rapor yayınladı.

-Rapordan: Dünyada toplam bütçesi yaklaşık 25 milyar dolar olan 5 bine yakın insani yardım teşkilatında 450 binden fazla kişinin çalışıyor…

 

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@