Anka 15 Ekim 2015 Perşembe Gündemi

-ANKA 15 EKİM 2015 PERŞEMBE GÜNDEMİ

Haberler 15.10.2015, 07:05
Anka 15 Ekim 2015 Perşembe Gündemi

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-ANKARA’DAKİ TERÖR SALDIRISI

-Ankara Tren Garı’nın önünde gerçekleştirilen Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırına ilişkin gelişmeler ve tepkiler takip ediliyor.

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KABULLERİ

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopulos'u, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyir'i kabul ediyor. (Saat: 11.00/12.00/13.00/16.00)

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN KABULLERİ

-Başbakan Ahmet Davutoğlu, Resmi Konut'ta, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ı, Çankaya Köşkü'nde de Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyir'i kabul edİyor.

-Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde ayrıca, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı birlikte kabul ediyor. (Saat: 10.30/14.00/15.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL’DA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İntercontınental Otel’de TÜSİAD heyetiyle ve azınlık cemaatlerinin ruhani liderleriyle bir araya geliyor. (Saat: 11.00/14.00)

-HDP MYK TOPLANIYOR

-HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında parti genel merkezinde toplanıyor. (Saat: 11.00)

-BAŞBAKAN YARDIMCISI YILMAZ BİNGÖL'DE

-Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 3. Bölgesel Kalkınma Konferansı'na katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU BURSA'DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoglu, 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nin "Yaşama Yol Ver Projesi"nin medya kampanyası lansman toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00) 

-BAKAN IŞIK İSTANBUL VE KOCAELİ’NDE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 5.Uluslararası Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi Konferansı’na ve Kocaeli’nde Gebze Teknik Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Törenine katılıyor. (Saat: 09.30/15.00)

-BAKAN EROĞLU’NUN PROGRAMI

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ATO Kongre Merkezi’nde düzenlen 3. Ulusal Sulama Sistemleri’nin açılışına katılıyor. Polatlı’da toplu temel atma ve açılış törenine katılıyor.

-Bakan Eroğlu, Konya Akşehir’de toplu temel atma ve açılış merasiminde bulunuyor. Park Hastanesi’nin açılışına katılıyor.

-Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar Sultandağı ve Çay ilçesinde toplu temel atma ve açılış merasimine katılıyor. (Saat: 09.30/11.00-13.30/14.30-15.30/17.30)

-OECD HOW’S LIFE RAPORU YAYINLANDI: ‘TÜRKİYE’DE İNSANLAR ZAYIF MADDİ HAYAT ŞARTLARINA SAHİP’

-Türkiye’nin OECD “net hane halkı finansal servet” sıralamasında sonuncu olduğu belirtilen raporda “Türkiye’de işsiz kalma riski görece yüksek ve çalışanların yüzde 40.9’u düzenli olarak uzun saatler boyu çalıştırılıyor, OECD’de ise bunun ortalaması ise yüzde 12.5” denildi.

-Türkiye’de hayat beklentisi hala OECD’nin en düşüklerinden biri olmasına rağmen 2009-2013 arası 2,5 yıl arttı ve 76.6’ya yükseldi.

-OECD ülkelerinin çoğunda zengin ve fakir aileler arasındaki uçurum şu anda 30 yılın en fazlası. Gini gelir eşitsizliği endeksi 2012’de Meksika, Türkiye, ABD ve İsrail’de en yüksek, Danimarka, Slovenya, Slovak Cumhuriyeti, Norveç ve Çek Cumhuriyeti’nde ise en düşüktü.

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@