Anadolu Üniversitesi'nde 'afiş' arbedesi

ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi'nde yemekhane duvarına afiş asmak isteyen öğrencilerle üniversitenin özel güvenlik görevlileri arasındaki arbedede bir öğrenci hafif yaralandı.

Haberler 06.04.2016, 15:32 07.04.2016, 16:25
Anadolu Üniversitesi'nde 'afiş' arbedesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde yemekhane duvarına afiş asmak isteyen öğrencilerle üniversitenin özel güvenlik görevlileri arasındaki arbedede bir öğrenci hafif yaralandı.

Olay, öğle saatlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü'ndeki Öğrenci Yemekhanesi'nde meydana geldi. Bir grup öğrenci düzenleyecekleri şenlik afişini yemekhane duvarına asmak istedi.

Üniversitenin özel güvenlik görevlileri öğrencilerin afiş asmasına izin vermedi. Çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Arbede sırasında Diren Yılmaz adlı öğrenci hafif şekilde yaralandı.

Yılmaz, çağırılan 112 ambulansıyla Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Öğrenciler adına konuşan Gökhan Ergin, "Sadece yapılacak bir şenlik afişi asılmak isterken güvenlik görevlileri saldırdı. Bu sadece bir şenlik duyurusu afişiydi. Şiddet gören biz öğrenciler pes edecek değiliz. Haftaya üniversitemizde bir özgürlük şenliği gerçekleştiriyoruz. Bütün arkadaşlarımızı şenliğimize davet ediyoruz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan öğrenciler daha sonra dağıldı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@