Ambulans Helikoptere Tören Sürprizi

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, devlet hastanesinde yatan bir kalp hastasının başka bir hastaneye nakli için çağırılan ambulans helikopter, Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle Saraçoğlu Stadyumu'na inemedi.

Haberler 29.10.2015, 16:19
Ambulans Helikoptere Tören Sürprizi
Yüksel BALCI/ ÖDEMİŞ (İzmir),(DHA) - İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, devlet hastanesinde yatan bir kalp hastasının başka bir hastaneye nakli için çağırılan ambunlans helikopter, Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle Saraçoğlu Stadyumu'na inemedi. Tören sırasında stadyumun üzerinde birkaç tur atmak zorunda kalan ambulans helikopter, daha sonra yönlendirildiği Ödemişspor Ertuğrul Ormancı Tesisleri'nden hastayı aldıktan sonra tekrar havalandı.

Ödemiş Devlet Hastanesi'nde bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Hasan Dönmez'in, Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkine karar verildi. Bunun için Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans helikopter istendi. İzmir'den yola çıkan ambulans heliktopter, Dönmez'i almak için Ödemiş Saraçoğlu Stadyumu'na yönlendirildi. Ambulans helikopter pilotu, saat 10.30 sıralarında stadyumun üzerine geldiğinde bir sürprizle karşılaştı. Stadyumda Cumhuriyet Bayramı törenlerinin yapıldığını farkeden ambulans helikopterin pilotu, inemeyince çaresiz havada birkaç tur attı. Bu sırada protokol tribününde oturan Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu ve AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ayağa kalkıp, bir süre ne olduğunu anlamaya çalıştı. Ardından Belediye Başkanı Badem, 155 Polis İmdat'ı arayıp, ambulans helikopterin Ödemişspor Ertuğrul Ormancı Tesisleri'ne yönlendirilebileceğini bildirdi. Bunun üzerine stadyumun önünde hazır bekletilen ambulans ile ambulans helikopter 1.5 kilometre mesafedeki bu yeni noktaya hareket etti. Buradan Dönmez'i alan ambulans helikopter tekrar havalanarak İzmir'e hareket etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@