Altındağ'da 23 Nisan kutlamaları başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ulucanlar Cezaevi Müzesi Sergi Salonu'nda başladı. Altındağ Belediyesi Gülpınar Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve 23 Nisan'ı konu alan 'Çocuk Gözüyle Bakmak'...

Haberler 18.04.2016, 16:20
Altındağ'da 23 Nisan kutlamaları başladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ulucanlar Cezaevi Müzesi Sergi Salonu'nda başladı. Altındağ Belediyesi Gülpınar Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve 23 Nisan'ı konu alan 'Çocuk Gözüyle Bakmak' isimli sergi büyük ilgi gördü. Yeteneklerini resme yansıtan minik ressamlar, yaklaşık 250 eserin altına imza attı. Anaokulu Müdürü Sevgi Beyaz, Altındağ Belediyesi'nin katkıları ile Altındağ'da çocukların yeteneklerini keşfetmek ve bu yetenekleri daha da geliştirmek için gayret sarf ettiklerini dile getirdi.

SANATA ZEMİN HAZIRLIYORUZ

Gelecek nesillerin sanatla mutlaka uğraşmasını isteyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Sanatla, edebiyatla, sporla uğraşan çocuklar kötü alışkanlıklardan uzak durur" dedi. Çocukların küçük yaşlardan itibaren sanata yönelmesi gerektiğini kaydeden Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak bu duruma zemin hazırladıklarını vurguladı. Tiryaki, Altındağlı çocukların oldukça başarılı resimler yaptığını ve ilerleyen zamanlarda bu yeteneklerin değer kazanacağına inandığını dile getirdi.

MİNİK RESSAMLARIN BAŞARISI

Sergide eseri yer alan öğrencilerden Zelen Dila Yavuz (6), resim yapmayı çok sevdiğini söyledi. Daha önce çok sayıda resim yaptığını ifade eden minik Zelen, ilk defa bir sergiye katıldığını ve bu günü hiç unutamayacağını belirtti. Zelen, annesinin ve babasının resim yaparken kendisine büyük destek olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir başka öğrenci Batuhan Eren Bozyil (6) ise, Hem okulda hem evde sık sık resim yapıyorum. Ödevim olmasa bile resimle uğraşıyorum, boyama kitaplarından çalışıyorum. Öğretmenlerim yetenekli olduğumu söylüyor. Bu resmi 1 günde yaptım. Resmim sergide yer aldığı için çok mutluyum. İlerde ressam olmayı düşünüyorum" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@