Altılı masaya 'Benimle misiniz?' sorusuyla Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt!

2023'te yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden hazırlıklar devam ederken altılı masadan çıkacak karar an ve an takip ediliyordu. Kılıçdaroğlu'ndan ilk adım geldi. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı mı? altılı masa Cumhurbaşkanı adayı kim?

Kıçıdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt geldi!

Uzun süredir milyonlarca kişinin gündeminde yer alan 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için altılı masadan çıkacak karar bekleniyordu. Birkaç defa bir araya gelen altılı masadan bugün Kılıçdaroğlu'nun sorduğu o soru adaylık ihtimallerini daha da yükseltti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 Cumhurbaşkanlığı adaylığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yanıt geldi. 

Altılı masaya 'Benimle misiniz?' sorusuyla Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilen Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt!

 İstanbul'da Hz. Ali Camii'ndeki cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Aynı zamanda sabah saatlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından 'Artık karar verin, benimle misiniz?' sorusuna gelen yanıtlar gündem olurken Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiaları daha güçlenmeye başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu!

Namazın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sorulan sorunun karşılığında alınan cevap gündem oldu. Bir gazetecinin kendisine 'CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün partililerine "Artık karar verin, benimle misiniz? diye sordu. CHP lideri 6'lı masanın ortak adayı olabilir' şeklindeki sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt geldi.

Gazetecinin sorduğu soru karşısında 'Onun derdi niye bizi gersin ki? Biz işimize bakıyoruz. Şu an itibarıyla Cumhur İttifakı bu konuda kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Onlar da kararsız bir şekilde yola devam ediyor. Aramızdaki fark bu' cevabını verdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan gündemdeki diğer konulardan da bahsetti. 

4 Milyonu Aşan Tahıl Sevki

Gündemdeki diğer konulardan da bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının geri kalanında şunları söyledi;

'Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak attığımız bu adımda tabii öncelikli tahıl koridoru meselesi, ardından tabii girişimleri başlattığımız esir takası var. Hamdolsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu. Hala devam ediyor. Burada bizim tabii şu andaki önemli adımlarımızdan bir tanesi Rusya tarafından gelecek olan tahıl. Şu ana kadar gelenler daha çok Ukrayna. Rusya'yı da başlattığımızda en önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu da başlattığımızı anda özellikle fakir ülkelere, az gelişmiş ülkelere gübre naklini yapmamız onları da ciddi manada hareketlendirecektir. Tabi burada üzerinde ısrarla durduğumuz nokta esir takasıydı. Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk. Bu 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar tamamıyla bizim misafirimiz, bizim kontrolümüzde. Bunların içerisinde bir tanesi sayın Putin'in ısrarla üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de biz Rusya'ya gönderdik. Şu an itibarıyla da bu süreci kararlı bir şekilde sürdürüyoruz, bizdeki misafirlere de sahip çıkıyoruz. Bizim İletişim Başkanlığımız çok daha güçlü, çok daha bu noktada dünya ile iletişim ağını kurdu, yürütüyor. Onlar bizi geriden takip ediyorlar. Bu sadece bir Mir kart olayı değil, bunun alternatifi olarak elimizde neler var bunların üzerinde duracağız, neler yapabiliriz, ne gibi adımlar atabiliriz bunların üzerinde durmak suretiyle bu çalışmamızı sürdüreceğiz.' dedi.