Almanya'da Öldürülen Tuğçe Albayrak'ın Belgeseli Çekilecek

Almanya’da taciz edilen iki genç kızı korumak isterken uğradığı saldırıda ağır yaralanan ve yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak’ın belgeseli çekilecek.

Haberler 07.10.2015, 12:50
Almanya'da Öldürülen Tuğçe Albayrak'ın Belgeseli Çekilecek

ANKARA(ANKA) - Almanya’da taciz edilen iki genç kızı korumak isterken uğradığı saldırıda ağır yaralanan ve yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak’ın belgeseli çekilecek.

Almanya’da taciz edilen iki genç kızı korumak isterken uğradığı saldırıda ağır yaralanan ve yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak’ın belgeselini çekecek olan Ege Üniversitesi Radyo-TV ve Sinema Yüksek Lisans öğrencisi Ahmet Sunal, Yozgat Belediyesi ile sponsorluk görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. Proje sahibi Ahmet Sunal, Albayrak’ın ölüm ve doğum tarihi olan 28 Kasım’a belgeseli yetiştirip, bu cesur davranışını ölümsüzleştirmek istediğini belirterek, “Proje dosyası hazır, sadece sponsor gerekiyor. Tuğçe Yozgatlı. Yozgat Belediyesi ile görüştüm. Ümit ediyorum ki bir haftaya kadar Yozgat Belediyesi ile sponsorluk görüşmeleri tamamlanır ve Tuğçe’nin ölümsüzlüğü için çekimlere başlarım’’ dedi.

Sunal, Tuğçe’nin babası Ali Albayrak ile de iletişim halinde olduğunu, bu belgeselin çekilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Konsolosluğunun yardımı ile Tuğçe’nin babası Ali Albayrak ile irtibata geçtim. Gelişmeleri ondan öğrendim. Belgesel için proje dosyasını hazırladım. İrtibat halindeyiz. Belgeselin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu arada Tuğçe ismi, cennette ki Tuğba ağacının dallarına verilen addır. Tuğçe’de cesur davranışı ile cennette ki ağacın dalları misali insanların vicdanlarına sarmış ve canlandırmıştır.”

-“TUĞÇE’NİN DAVRANIŞINI ÖLÜMSÜZ KILMAK İÇİN…”-

Olaydan sonra gelişmeleri hem Alman hem de Türk basınından takip ettiğini ifade eden Sunal, “Tuğçe’nin cesaretli davranışı tüm dünya tarafından ayakta alkışlandı. Ben kendimde Almanya’da yaşadım. Tuğçe’nin davranışını ölümsüz kılmak için onun belgeselini çekmek istiyorum. Bunun için 4 bin Euro gerekiyor. Yozgat Belediyesine proje dosyasını gönderdim ve telefonla görüştük. Tuğçe’de Yozgat asıllı. Yozgat’ın bu projeye sahip çıkacağına inanıyorum. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın bu projeye tam destek vereceğine inanıyorum ve belgeselin 28 Kasım’a yetişmesi için bir haftaya kadar sponsorluk anlaşmasının tamamlanacağını ümit ediyorum” dedi.

-“TUĞÇE’NİN DAVRANIŞI ALMANYA’YI AYAĞA KALDIRDI”-

Almanya’da binlerce kişinin hastane önünde nöbet tutarak Tuğçe Albayrak’ın yaşam mücadelesine destek olduğunu hatırlatan Sunal, “11 gün komada kalan Tuğçe’nin, 26 Kasım 2014 tarihinde beyin ölümü gerçekleşti ve 28 Kasım 2014 tarihinde, yani doğum gününde, hayata gözlerini yumdu. Tuğçe’nin davranışı tüm Almanya’yı ayağa kaldırdı. Binlerce kişi hastanenin önünde nöbet tutarak, Tuğçe’nin yaşam mücadelesine destek verdi” ifadelerini kullandı.

Bundan önce, Cumhurbaşkanını Recep Tayyip Erdoğan’ın sahip çıkması ile birlikte, bir günde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli çocuk piyanist Tambi Asaad Cimuk’un ‘Armoni’ isimli belgeselini de çeken Sunal, Yozgat Belediyesi’nin bu projeye tam destek vereceğine inandığını belirtti.  (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@