Alman Polisinin Havaalanında Alıkoyduğu Grup Yorum, Türkiye'ye Dönüyor

ANKARA (ANKA) – Alman polisi, “Irkçılığa Karşı Tek Ses Tek Yürek” konseri iç...

Haberler 13.11.2015, 22:40
Alman Polisinin Havaalanında Alıkoyduğu Grup Yorum, Türkiye'ye Dönüyor

ANKARA (ANKA) – Alman polisi, “Irkçılığa Karşı Tek Ses Tek Yürek” konseri için bugün Almanya’ya giden Grup Yorum Elemanı Bahar Kurt ve 4 müzisyeni Dusseldorf Havaalanı’nda alıkoymuştu. Sanatçılar, “Schengen ülkelerinde yarattıkları güvenlik sorunu” gerekçesiyle Türkiye’ye geri gönderiliyor.

Grup Yorum’un yarın Almanya’da gerçekleştirmeyi planladığı “Irkçılığa Karşı Tek Ses Tek Yürek” konseri için grup üyeleri vize engeline takılmış; yalnızca bir üyesi vize alabilmişti. Almanya’ya giden Kurt ve müzisyenler, Dusseldorf Havaalanı’nda öğle saatlerinden beri polis tarafından bekletiliyordu.

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek, ANKA’ya yaptığı açıklamada, sanatçıların Türkiye’ye gönderildiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız şu an İstanbul’a uçak bulunamadığı için İzmir’e gönderiliyorlar. Gerekçesi de Grup Yorum’u tehlikeli görüyorlarmış, toplum için tehlike yaratıyormuş, Schengen ülkelerine sokmayacaklarmış. Biz bu yasağı tanımıyoruz. Şu anda orada Grup Yorum Korosu, Grup Yorum gönüllüleri ve müzisyen arkadaşlarımızdan oluşan 14 kişilik bir ekip var. Konser için provalar devam ediyor, yarın belirlenen saatte bu konseri yapacağız. Alman denizaltılarının IŞİD’e istihbarat yolladığı ortaya çıkmıştı, terörist kendileridir. Göbbels’in, Hitler’in izinden yürüyorlar; onlar gibi ırkçılar, hiçbir farkları yok. Dava açacağız, hakkımızı arayacağız.” (ANKA)

(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@