Alman BioNTech Aşısında Endişe Var Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Ben Oldum, Öneriyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BioNTech aşısında endişe olup olmadığına dair soruya yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BioNTech ile antikor oluştuğunu ve önerdiğini ifade etti.

Alman BioNTech Aşısında Endişe Var Mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Ben Oldum, Öneriyorum

Koronavirüs aşı çalışmalarına hız verildiği şu günlerde, Alman BioNTech aşısına dair bazı iddialar gündemde ve sosyal medya da yer almıştı. 

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi son yazısında hem aşı çalışmalarına hemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alman BioNTech aşısına dair açıklamalarına yer verdi. Selvi'nin yazısının önemli bölümleri ve Sağlık Bakanlığı'nın aşılama çalışmalarına ilişkin detayları aktarıyoruz. 

BİONTECH AŞISINA İLİŞKİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Abdülkadir Selvi aşılama çalışmalarına ilişkin son yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına da yer verdi.

Selvi aşılama çalışmaları kapsamında vatandaşların kafalarının karıştırılmaya çalışıldığını ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu duruma inatla aşı konusunda öncü olduğunu ifade etti. Selvi ilk aşıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olduğunu ifade ettiği yazısında, Sağlık Bakanı Koca'nın aşı temini için seferberlik ilan edilmiş gibi çalıştığını bildirdi. Tüm bu çalışmalara rağmen aşı karşıtlarının da milletin kafasını karıştırmak için çalıştıkları yazıda üzerinde durulan başlıklardan oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aşı Açıklaması

Koronavirüs aşı çalışmalarına ilişkin Abdülkadir Selvi yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir açıklamasına yer verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alman BioNTech aşısına ilişkin ifadelerini yazısına taşıyan Selvi "AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Alman aşısı BioNTech'le ilgili bir endişe var mı?' diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: 'Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim' diyor." ifadelerine yer verdi. 

Koronavirüs salgını kapsamında Alman aşısı BioNTech aşısı, Türkiye'de ilk defa Nisan ayından itibaren kullanılmaya başlandı. Ayrıca bu aşının geliştirilmesinde Almanya'da görev yapan Türk bilim insanları öncü olmuşlardı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@