Alanya'da açığa alınan kamu personeli sayısı 204 oldu

Engin ANAK/ALANYA (Antalya), () - ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan kamu personeli sayısı 204'e yükseldi. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY...

Haberler 31.08.2016, 18:14
Alanya'da açığa alınan kamu personeli sayısı 204 oldu

Engin ANAK/ALANYA (Antalya), () - ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alınan kamu personeli sayısı 204'e yükseldi.
Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY ile etkin mücadelenin sürdüğü belirtildi. Yapılan son çalışmalar doğrultusunda 17 kamu personelinin görevden uzaklaştırıldığı kaydedilirken, bunlardan 12'sinin gözaltına alındığı ve işlemlerinin sürdüğü belirtildi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bugüne kadar 33'ü kamu görevlisi 54 kişinin tutuklandığı kaydedilen açıklamada, OHAL kapsamında açığa alınan kamu personeli sayısının ise toplam 204 olduğu belirtildi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ ile etkin mücadelenin devam ettiğini belirten Kaymakam Hasan Tanrıseven, açıklamasında şöyle dedi:
"Devletin kurumlarına sızmış olan FETÖ/PDY ile Kanun Hükmünde Kararname ve yasalar çerçevesinde elbirliği içerisinde mücadele ediyoruz. Devlete sızan bu çeteleri yürütülen çalışmalarla devletin içinden temizleyeceğiz ve hainler devletin içinde barındırılmayacak. Allah, devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini bozmasın."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@