AKP'nin mi Devletin mi Memuru?

Eğitim İş-Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Yönetimleri ortak basın açıklaması yaparak, “Çanakkale İş-Kur Müdürlüğü sadece AKP Çanakkale Teşkilatı’nın isteklerini yerine getirmek için mi faaliyet yürütüyor?” sorusunu sordular.

Haberler 08.10.2015, 20:53
AKP'nin mi Devletin mi Memuru?

canakkalememleket.com - Eğitim İş-Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Yönetimleri ortak basın açıklaması yaparak, “Çanakkale İş-Kur Müdürlüğü sadece AKP Çanakkale Teşkilatı’nın isteklerini yerine getirmek için mi faaliyet yürütüyor?” sorusunu sordular. 

Açıklamada, “Seçimlere az bir süre kala insanların, ekmek kavgası üzerinden siyaset yaparak, iş umudu üzerinden AKP’nin kendisine insanları mahkum etmesini kınıyoruz” denildi.

Eğitim İş-Türk Eğitim Sen Çanakkale Şube Yönetimleri Ortak Basın Açıklaması

Çanakkale İş-Kur Müdürlüğü sadece AKP Çanakkale Teşkilatı’nın isteklerini yerine getirmek için mi faaliyet yürütüyor?

İş-Kur aracılığıyla iş başvurusunda bulunanlar, hangi referanslara göre sözlü sınav ve mülakatlara tabi tutularak işe alınıyor.

Bu referansları Çanakkale AKP il ve ilçe teşkilatları mı belirliyor?

İş-Kur Müdürü Sayın Ali Çalışkan AKP’nin memuru mu, oturduğu koltuğun sahibi AKP mi, yoksa devlet mi? İş-Kur müdürünün maaşını kim ödüyor? AKP mi yoksa devlet mi ödüyor?

8 Ekim 2015 tarihinde saat 10 da, Çanakkale’deki kamu okullarında istihdam edileceklerin İş-Kur’a başvuran yardımcı hizmetli alımları için Halk Eğitim Müdürlüğü’nde sözlü mülakat sınavı yapılmıştır. Mülakat komisyonu İş-Kur’dan 1 İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ise 2 kişi olmak üzere 3 kişiden oluşmuştur. 300 kişinin iş başvurusu yaptığı bu mülakat sonucunda, 135 kişi okullarda yardımcı hizmetli olarak istihdam edilecektir.

2 sendika yöneticileri olarak 8 Ekim 2015 tarihinde Halk Eğitim Müdürlüğü’ne saat 10:15 de yaptığımız inceleme ziyaretinde, sınava girecek adaylarla yaptığımız görüşmelerde, işe alınacak 135 kişinin önceden AKP İl ve İlçe yönetimlerince belirlendiğini, hatırı sayılır bazı AKP’lilerin istekleri doğrultusunda 135 kişilik işe alınacakların listesini hazırlandığı tarafımıza iletilmiştir.

Biz eğitim sendikaları, Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen olarak bu yaşanan mülakat tiyatrosunun takipçisiyiz.

Toplum yararına programın amacı, ihtiyacı olanların işe yerleştirilmesidir. Ancak ihtiyacı olandan çok AKP’nin yandaşları işe yerleştirilmektedir.

Yoksulların asgari ücretine bile göz koyanların karşısında duruyoruz. İlgili yönetmeliklerin incelenerek, gerekli hukuki süreci başlatacağız.

Seçimlere az bir süre kala insanların, ekmek kavgası üzerinden siyaset yaparak, iş umudu üzerinden AKP’nin kendisine insanları mahkum etmesini kınıyoruz. AKP’nin okullara kendi yandaşlarını doldurmaları yerine bu mülakat sınavının tarafsız ve şeffaf bir şekilde hakkaniyetle yapılmasını, gerçekten ihtiyacı bulunanların okullarda istihdam edilmesini talep ediyoruz.

Eğitim-İş ve Türk Eğitim-Sen olarak bu sürecin ve uygulamaların yakın takipçisi olduğumuzu, değerli Çanakkale Kamuoyu paylaşırız…

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@