AKP'li vekiller Gıyabi köprü açılışı yaptılar

AKP'den bazı milletvekilleri, Erdoğan ve Yıldırım'ın açılışını gerçekleştirdiği Osmangazi Köprüsü'nün törenini televizyonda

Haberler 01.07.2016, 00:36
AKP'li vekiller Gıyabi köprü açılışı yaptılar

Meclis bugün ilginç bir açılış törenine ev sahipliği yaptı. AKP milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından “resmi” açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü için iktidar kulisinde “gıyabi” açılış yaptılar.

Vekiller, Genel Kurul’da Yargıtay ve Danıştay’ın üye ve daire sayısını azaltıp yeniden yapılandıran tasarının görüşmeleri sırasında kuliste önce, köprünün “resmi” açılış törenini izlediler.

Hürriyet'te yer alan habere göre bu törende açılış yapılırken de AKP'liler getirttikleri kırmızı kurdeleyi makaslarla keserek temsili açılışı, “ya Allah bismillah, hayırlı olsun” diyerek yaptılar.

akp-li-vekillerden-hayal-gucu-sovu-giyabi-kopru-acilisi-yaptilar-155163-1.

Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün’ün fikir babalığını yaptığı bu tören için İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “gıyabi köprü açılışı yapıyoruz” derken, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, “aynı hissi yaşama heyacanı diyebilirsiniz buna” dedi.

Milletvekilleri, “grubumuzun kararı nedeniyle Meclis’ten ayrılamadığımız için oraya gidemedik, onun için de kurdelemizi burada kestik” görüşünü de dille getirdiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@