AKP ve MHP istedi:Meclis infaz teklifi için hafta sonu mesai yapacak

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve AKP'li 58 milletvekilinin imzasıyla hazırlanan, yaklaşık 90 bin kişinin tahliyesini öngören infaz kanunu teklifinin görüşmeleri devam ediyor. AKP ve MHP hafta sonu da çalışma kararı aldı.

Gündem 10.04.2020, 16:46
AKP ve MHP istedi:Meclis infaz teklifi için hafta sonu mesai yapacak

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve AK Partili 58 milletvekilinin imzasıyla hazırlanan, yaklaşık 90 bin kişinin tahliyesini öngören infaz kanunu teklifinin görüşmeleri devam ediyor. Teklifin bir an önce yasalaşmasını isteyen AKP ve MHP hafta sonu da çalışma kararı aldı.

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, muhalefetin teklifin çıkmasını geciktirdiğini savundu, cumartesi ve pazar ve pazartesi günü de çalışmak için Danışma Kurulu’na teklifte bulunduklarını söyledi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “Cinsel şiddet, uyuşturucu, kadına şiddet, cinayet, terör suçları bunların dışına çıkarılmıştır” demişti. Muhalefet partileri ise teklifin bu haliyle yetersiz olduğu görüşünde.

70 maddelik infaz teklifi görüşmeleri salı günü başladı. 3 gün süren görüşmelerde 10 madde kabul edildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@