AKP Milletvekili Metiner: İsmet İnönü Türkiye'nin ilk faşist lideridir!

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında "İnönü Türkiye'nin ilk faşist liderdir. Tek parti dönemi de kaskatı bir diktatörlüktür" dedi.

Haberler 12.01.2016, 14:26
AKP Milletvekili Metiner: İsmet İnönü Türkiye'nin ilk faşist lideridir!

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyetin TRT Genel Müdürlüğü ziyareti sırasında yaşanılanları eleştirerek, "Bir yanda diktatörlük eleştirisi yapacaksınız, bir yanda sabah akşam sayın Cumhurbaşkanımız için diktatör diyeceksiniz; öbür tarafta dünyada eşine az rastlanır tek parti diktatörlüğüne yöneltilen bir eleştiriyi Atatürk ve İnönü'ye hakaret biçiminde yorumlayacaksınız. Yok öyle yağma. Atatürk'ün arkasına sığınmasın CHP. İnönü Türkiye'nin ilk faşist lideridir. Tek parti dönemi de kaskatı bir diktatörlüktür" dedi. 

TBMM'DE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Metiner, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyetin TRT Genel Müdürünün makamını bastığını savundu. "Bu hoş bir görüntü değildir. Demokrasi ve insanlığına yakışır bir görüntü değildir. Siyasetçiye yakışır bir görüntü değildir" diyen Metiner, "Eşkiya, mafya mantığıyla TRT Genel Müdürlüğü makamını işgal edemezsiniz. Dokunulmazlık arkasına sığınıp hakaret yapamazsınız. Bunun adı eşkiyalıktır, bunu şiddetle kınıyorum" diye konuştu. 

TRT'nin devletin yayın organı olmasının eleştirilemez anlamına gelmediğine dikkat çeken Metiner, şunları söyledi: 

"Tek parti diktatörlüğü de faşizmle özdeşleşmiş Milli Şef dönemi de TRT'de herhangi bir programda eleştirilebilir. Bir yanda diktatörlük eleştirisi yapacaksınız, bir yanda sabah akşam sayın Cumhurbaşkanımız için diktatör diyeceksiniz; öbür tarafta dünyada eşine az rastlanır tek parti diktatörlüğüne yöneltilen bir eleştiriyi Atatürk ve İnönü'ye hakaret biçiminde yorumlayacaksınız. Yok öyle yağma. Atatürk'ün arkasına sığınmasın CHP. İnönü Türkiye'nin ilk faşist lideridir. Tek parti dönemi de kaskatı bir diktatörlüktür. TRT'nin de bu dönemi eleştirmesinden daha doğal hiçbir şey olamaz. İnönü elbette eleştirilebilir. CHP'li Gök ve arkadaşları İnönü'nün eleştirilemez olduğuna inanıyorsa; o zaman basın özgürlüğünden söz etmesinler." 

Kaynak: haber.sol.org.tr

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@