AKP, internet medyasına bıçak vurmaya hazırlanıyor: 15 site kapatılacak!

Twitter'da AKP'ye yakın Başkentçi hesabı, erişimi engellenecek haber sitelerini açıkladı. Siteler arasında ABC Gazetesi de yer alıyor.

Haberler 10.07.2016, 23:06 10.07.2016, 23:09
AKP, internet medyasına bıçak vurmaya hazırlanıyor: 15 site kapatılacak!
13 yıl içinde Medyayı 'havuz medyasına' çeviren AKP iktidarı, yandaşlaştıramadığı medyayı da hukuk dışı yollarla susturmaya devam ediyor. 

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) kanalıyla bağımsız haber sitelerini keyfi olarak erişime engelleyen AKP iktidarı, aralarında ABC Gazetesi'nin de olduğu bir çok siteyi erişime kapatmaya hazırlanıyor.

Daha önce istihbarat servisimize ulaşan bu bilgi, AKP'ye yakın Twitter hesabı tarafından açıkça teyit edildi.

TWİTTER'DAN İLAN EDİLDİ

AKP ve Saray'a yakınlığı ile bilinen Twitter'daki 'Başkantçi' hesabı, erişime engelleneceğini iddia ettiği internet haber sitelerinin lidtesini açıkladı. Aralarında ABC Gazetesi'nin de olduğu 15 haber sitesinin erişime kapatılacağını yazan 'Başkentçi' hesabının paylaştığı mesaj şöyle:

"Aktifhaber,postmedya,pressturk,noktadergisi,haberdar,bazhaber,rotahaber sitelerinin Türkiye'den erişimi engellenecek. meydangazetesi,insanhaber,samanyoluhaber,abcgazetesi,ideallhaber, sosyalmanset, medyayazar, gazetemanifesto Türkiye'den erişime kapatılacak."

h-049.jpg
MUHBİRLER İÇİMİZDEN: HESAP VERECEKLER

AKP'nin susturulacak medya ile ilgili listesini yapanların yine internet medyasının içinden olduğunu biliyoruz. Gün gelecek, Abdülhamid'in jurnalcilerinin hesap verdiği gibi, onlar da hukuk ve tarih önünde hesap verecekler. Basın tarihi, basın özgürlüğü mücadelesi verennleri yazdığı gibi, iktidar yanaşması jurnalcileri de yazacaktır.

GAZETECİLİK SUÇ DEĞİL; SUSMAYACAĞIZ

Halkın haber alma özgürlüğüne her fırsatta saldıran AKP, televizyon ve gazeteleri baskı ve türlü yöntemlerle 'yandaş' hale getirdi. Artık medyada iktidarın istemediği hiç bir şey haber olmuyor. Bunun alternatifi olan internet medyası ise habercilik yaparak halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlıyor. Yayın hayatına 1 Kasım seçimlerinden günler önce başlayan ve kısa sürede yaptığı habercilikle okurların dikkatini çekmeyi başaran ABC Gazetesi, bütün baskı ve saldırılara rağmen habercilik yapmaya devam edecek. Hukukun ayaklar altına alındığı ve anayasal güvencelerin bile artık güvence olmaktan çıktığı bir hukuk ortamında, kanunların bağımsız gazetecileri ve bağımsız medya kuruluşlarını koruyacağı konusunda inancımız olmasa da, siz okurlarımızın bize gösterdiği ilgi ve duyduğunuz güveni boşa çıkartmayacağımızı ve bağımsız yayıncılık yapmak için her türlü yasal yolu zorlamaya devam edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Ve AKP iktidarına sesleniyoruz: Gazetecilik suç değildir, asıl suç medyayı susturmaktır!

Kaynak: abcgazetesi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@