AKP Hükümeti İstifa Etmelidir - Önder Yılmaz

Eğitimiş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz bugün sosyal medya aracılığıyla paylaştığı yazısında AKP Hükümetinin İstifa Etmesi gerektiğini bildirdi!

Haberler 14.03.2016, 17:22
AKP Hükümeti İstifa Etmelidir - Önder Yılmaz
Eğitimiş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz bugün sosyal medya aracılığıyla paylaştığı yazısında AKP Hükümetinin İstifa Etmesi gerektiğini bildirdi!

Yılmaz; Ülkeyi, sanki 14 yıldır bir başka siyaset yönetiyormuş gibi davranan AKP, her hangi bir sorumluluk almadan bulunduğu yerde durmaya devam ediyor. Ama bu arada olan yurttaşlarımıza oluyor: İktidarın iç ve dış politikada yaşadığı başarısızlıkların ve beceriksizlerin bedelini masum halkımız, sivil vatandaşlarımız ödüyor diyerek AKP Hükümetinin istifasının şart olduğunu belirtti.

Önder Yılmaz devamla şunları kaydetti:
 
Ülkesini, ülkesinin başkentini dahi koruyamayan beceriksiz, beceriksiz olduğu kadar da pişkin bir iktidarımız var. Benzer onca terör olayına karşı, sorumlulardan tek bir kişinin bile istifa etmediği, hükümetin sürekli olarak "Güvenlik Zirvesi" topladığı ama bir türlü güveni tesis edemediği terör dolu bir yaşantının içinde bulduk kendimizi...

Dini siyasete alet edenler her türlü yolsuzluğun içine batmış durumda,

Çocuklarımıza okullarda tecavüz ediliyor, genç kızlarımız-kadınlarımız sokak ortasında öldürülüyor,

Ama kimse sorumluluğu üstüne almıyor: İktidar sahipleri pişkince yerlerinde oturmaya devam ediyor!

Ülkemizde terör örgütleri cirit atıyor.

Coğrafyamızın bir bölümünde aylardır iç savaş yaşanıyor. 

Çözüm süreci adı altında oynanan tiyatro, hiç bir şeyi çözmediği gibi her şeyi daha karışık bir hale getirmiş görünüyor. 

Bomba yüklü araçlar, spekülasyon konusu olan araba plakaları, her an bir yerde karşılaşabileceğimizi bize düşündürten terör olayları... Ve korku imparatorluğu inşa etmeye çalışanların yarattığı kaos politikası...

Evet doğru; terörü bir silah olarak kullanan güçler, insanların barış içinde, kardeşçe ve yan yana yaşamasına karşı düşmanca tutum takınan bir anlayışın uzantısı...

Ve Evet; terör örgütlerini, alçakça eylemlere imza atanları, masum insanların canına kıyıp katliamlar yapanları lanetleyelim, kınayalım, Ulusça hepsinin karşısında duralım...

Peki ama bu ülkeyi yönetenler?

Duble yol yapıldığında "biz yaptık" diyenler, yaşanan felaketler karşısında faturayı başkasına kesmekte asla tereddüt etmiyor. 

Tarih bu coğrafyada böylesine beceriksiz ve pişkin bir iktidar görmemiştir. Olan bitenin tek sorumlusu AKP iktidarı ve onun 14 yıl boyunca uygulamış olduğu politikalardır. Bu kaos ortamından kurtulmanın ilk adımı AKP iktidarından kurtulmaktan geçmektedir. 

O yüzden tekrar tekrar dile getirmek gerekiyor:

Sorumlular İstifa Etsin; Hükümet İstifa, AKP İstifa!
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@