Akoder'den Ayşen Gürcan'a Destek

Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği (AKODER) Ayşen Gürcan’ın Seçim Hükümetinde Aile Sosyal Politikalar Bakanı olması sonrasında “yöneltilen ayrımcı medya ve siyaset dilinden” rahatsız olduklarını bildirdi.

Haberler 03.09.2015, 20:21
Akoder'den Ayşen Gürcan'a Destek

ANKARA (ANKA) - Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği (AKODER) Ayşen Gürcan’ın Seçim Hükümetinde Aile Sosyal Politikalar Bakanı olması sonrasında “yöneltilen ayrımcı medya ve siyaset dilinden” rahatsız olduklarını bildirdi.

AKODER’den yapılan yazılı açıklamada, Ayşen Gürcan’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için çok isabetli bir tercih olduğu belirtilirken, “Kadın ve aile konusunda duyarlı, toplumsal değişmelere uygun çözümler üretme konusunda vizyon sahibi bir akademisyen olan Ayşen Gürcan, ehliyet ve liyakatiyle toplumsal örnekliği yüksek bir kadındır” ifadelerine yer verildi.

Bakan Gürcan’ın birkaç yıl önce kıyafet tercihindeki değişim sebebiyle “medyanın hedef tahtasına” dönüştürüldüğü söylenen açıklamada “90 yıllık Cumhuriyet tarihinde kamusal hayatta kadınların görünürlüğünün mücadelesini veren bir zihniyetin, tam da istedikleri gibi başarılı bir kadın akademisyenin Bakan olmasına verdiği tepkiyi şaşkınlıkla izliyoruz. Ülkemiz için geride kaldığını düşündüğümüz bazı ayrımcı tavırların sık sık ortaya çıkıyor olması, bu değişimi bazılarının hala hazmedemediğini göstermektedir. Birileri hazmedemese de su yatağını bulacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Toplumsal sorumluluk gereğinden dolayı AKODER’in Ayşen Gürcan’a destek verdiğinin ifade edildiği açıklamada “Sayıları çok da fazla olmayan başarılı örnek kadınlara yöneltilen bu saldırgan medya ve siyaset dilinin kadınların sosyal hayatta ve siyasette bulunmalarını engelleyici etkisiyle tüm toplumu olumsuz etkilediğini düşünüyoruz” denildi. (ANKA)

(HND/AYÇ) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@