AKİT\'e Bir Suç Duyurusu Daha

Birleşik Kamu-iş konfederasyonu Akit\'e suç duyurusunda bulunacağını dün açıklamıştı. Bugün suç duyurusunda bulundu....

Haberler 11.11.2015, 20:13
AKİT\'e Bir Suç Duyurusu Daha

Akit TV, Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında Türkiye'nin dört bir yanında anılırken, Akit gazetesinin televizyon kanalı Akit TV'de Atatürk’ün Hatırasına hakaret dolu ifadelere yer verildi.

Akit TV, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybettiği tarih olan 1938 için, "Zulüm 1938'de son buldu" ifadelerini kullandı. Yayında şu ifadelere yer verildi:

“Resmiyette öyle kabul edilen kurucu cumhurbaşkanı, …zulüm 10 kasım 1928’de son buldu,…İngilizlerin dahi yapmadığını yapmış ve bunda başarılı olmuştur,…Bin yıllık tarihimiz onun sayesinde bir gecede yok olup gitmiştir, bunu Moğollar bile başaramazdı, …bunu Anadolu’yu işgal eden gavur Fransız dahi yapamazdı, … inananlara yapılan her şey onun adıyla yapıldı, rahmetle anamıyoruz seni Paşam…”

Akit TV, Atatürk’ün Hatırasına Hakaret suçunu düzenleyen 5816 sayılı konuna göre açıkça suç işlemiştir.

Yine Akit TV sözlerinin bir diğer ve daha tehlike arz eden boyutuysa toplumu “inananlar” ve “inanmayanlar” diye bölmesi, “inananlar” dediği bölüğüne ise Atatürk şahsında Atatürkçülüğü ve Atatürkçüleri hedef göstermesidir. “İnananlara yapılan her şey onun adıyla yapıldı” sözleri ve yayın içeriğindeki diğer söylemler, TCK 216. Maddesine göre suçtur.

Mustafa Kemal Atatürk dünyadaki tüm ülkelerin tarih kitaplarına geçmiş ve dünyada başarıya ulaşan ilk Antiemperyalist Kurtuluş Savaşına önderlik etmiş kişidir. Onun önderliğindeki bu zafer hem halkımızın varoluş ve bağımsızlığını sağlamış, hem de tüm mazlum milletlere örnek olmuş ve Emperyalizme karşı tüm mazlum milletlerin direnişlerine, ulusal kurtuluş savaşlarına yol göstermiş, cesaret vermiştir.

Emperyalist devletler görünürde bir başka dini temsil etmekteyken, mazlum milletler büyük çoğunlukla Müslüman inancı taşımaktadırlar. Tarihsel realite böyle gelişmiştir ne yazık ki. Dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği savaş, Müslüman halkların özgür inanç ve ibadetlerini de koruyan bir sonuç elde etmektedir. Daha açık deyişle, şayet Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği Antiemperyalist savaşımız olmasa, ya da bu savaş kazanılamasa, Anadolu işgal altında olur ve şüpheliler camide değil, kilisede ibadet ediyor olurlardı. Bunun da bilinmesi gerekir.

Akit gazetesinin bu nefret söylemini şiddetle kınıyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan bu çirkin saldırıya sessiz kalmadık. Bununla ilgili Konfederasyon olarak çalışma başlattık ve en kısa sürede suç duyurusunda bulunarak soruşturma başlatılarak dava açılmasını talep ettik.  

AKİT TV HAKKINDA AÇILAN SUÇ DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN  

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@