Akın İpek'ten Rest Bir Kuruş Kara Para Bulsunlar

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, operasyonlar sırasında “bir kuruş kara para” bulunması durumunda Holding’i iddia sahiplerine vereceğini belirtti.

Haberler 01.09.2015, 19:06
Akın İpek'ten Rest Bir Kuruş Kara Para Bulsunlar

ANKARA(ANKA) - Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, operasyonlar sırasında “bir kuruş kara para” bulunması durumunda Holding’i iddia sahiplerine vereceğini belirtti.

İpek operasyon esnasında Kanatürk ekranlarına bağlanarak görüşlerini açıkladı. Yaptıkları bütün harcamaların hepsinin de resmi olduğunu vurgulayan İpek, “Resmi olmayan tek bir kuruş param bile yok. Şimdi siz üç ayda bir yayınlanan bu kadar uluslararası olarak tanımlanan bir şirkete leke atabilir misiniz? Tutmaz! Duruşumu ortaya koyarım. Bu arada benim için, grubum için akla hayale gelmeyen iftiralar ediyorlar. El insaf be kardeşim! Şimdi ben tabi bunları söyleyen insanları görünce yazıklar olsun diyorum. Ne olursa olsun bir insan yalan olduğunu bile bile, iftira olduğunu bile bile bu kadar masum bir insana nasıl bu kadar hakarette bulunabilir. Eğer bir baskın yapacaklarsa bankaya baskın yapsınlar ve bankaya sorsunlar. Ereğli demir’e sorsunlar kardeşim, böyle bir para göndermiş mi bana. Yok bunların hiçbirisi. İşte baskınlarda şirketler yüzde 10 üzerinde değer kaybetmiş. Ben bunları sırtımda taşımıyorum” dedi.

-“MASAK’A YAZI YAZACAĞIM”-

MASAK tarafından istenen bütün bilgi ve belgeleri tam ve eksiksiz olarak teslim ettiklerini, imzalanarak tutanak altına alındığını daha önce söylediklerini anlatan İpek, “Geriye doğru bütün şirketlerimizde 5 yılık, 8 yıllık geriye doğru incelemeler yapıldı ve mantıklı mantıksız aramadan bütün evrakı teslim ettik. Bütün sorulara tereddüte mahal kalmayacak şekilde cevap verdik. Bunun devletin kayıtlarında olduğunu söyledik” dedi. Akın İpek şöyle devam etti:

“Bu neye benzedi biliyor musun, içinde oturduğunuz evin kapısını kırıp içeri girmeye benzedi. MASAK başkanına da yazılı olarak soracağım. Benim çocuklarımın bile odasına girdiler. Neden girdiniz diye. Bir kuruş kara para bulsunlar, bir kuruş haksız para bulsunlar, bu parayı kendilerine iade edeceğim, 7 milyar doları kendilerine vereceğim. Yok böyle bir şey bu tamamen hayal mahsulü boş bir iftira. İnsan haklı olduğu zaman rahat konuşur, haksız ise çekinerek konuşuruz. Şu anda İngiltere’de gece gündüz sondaj yapıyorum. Yurt dışında böyle bir girişim yapan bir şirket, nasıl bilgilerini saklayabilir. Birazcık akıl, birazcık vicdan. Bugüne kadar ne istedilerse verdim. Hele en son istedikleri bir belge var Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir kimseden bu kadar yoğun bir belge istememişlerdir. Üç ayda bitecek belgeyi biz birkaç günde bitirip verdik kendilerine. Bir tane kara para bulsunlar, Allah beni kahretsin, bütün şirketi kendilerine vereceğim. Bütün parayı kendilerine vereceğim. Çok açık söylüyorum bulamayacaklar. Bir tek haksız para bulamayacaklar. Bu da onların hayat hikâyelerine kara bir sayfa olarak yapışsın. Beni arayanları nezaketen tek tek teşekkür ediyorum.” (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@