Ak Partili İşler: Orta Gelir Tuzağını Kırabilmek İçin Başkanlık Sistemi Şart

ANKARA(ANKA) - Eski Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, başkanlık sisteminin T&u...

Haberler 05.11.2015, 09:40
Ak Partili İşler: Orta Gelir Tuzağını Kırabilmek İçin Başkanlık Sistemi Şart

ANKARA(ANKA) - Eski Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, başkanlık sisteminin Türkiye’nin orta gelir tuzağını kırabilmesi ve refahta yol alabilmesi için gerekli olduğunu söyledi.

İşler gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevaplarken, Başkanlık Sistemi tartışmaları ile ilgili olarak "AK Parti olarak 1 Kasım Seçim Beyannamemizde sivil ve demokratik yeni Anayasa ile birlikte milletimize Başkanlık Sistemini de vaat ettik" dedi.

İşler, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde bulunan "Başkanlık sisteminin, Türkiye’nin siyasal tecrübesine ve gelecek vizyonuna daha uygun olduğuna inanıyoruz" cümlelerini hatırlatarak "Yeni Türkiye vizyonumuzun gereği olan etkin, dinamik yönetim modeli olan başkanlık sistemi, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için de gerekli. Orta gelir tuzağının kırılması, ekonomik ve insani gelişmenin katlanarak artması için istikrar yerine getirilecek asgari şart. Başkanlık sisteminin bu anlamda dünyanın birçok yerinde başarılı olduğu görülüyor” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@