Ak Partili Çelik: Saldırı Seçime Çok Az Zaman Kala Türkiye'nin Siyasi Dinamiklerine Yön Verme Amacı Taşıyor

ANKARA(ANKA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüs&...

Haberler 14.10.2015, 20:25
Ak Partili Çelik: Saldırı Seçime Çok Az Zaman Kala Türkiye'nin Siyasi Dinamiklerine Yön Verme Amacı Taşıyor

ANKARA(ANKA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara’daki canice terör eyleminin canlara kıydığını belirterek, “Seçime çok az zaman kala Türkiye'nin siyasi dinamiklerine yön verme amacı taşıyor” dedi.

AK Partili Çelik Twitter hesabından Ankara’daki terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Terörün içerdiği şiddet ile hiçbir ülkeye ve halka boyun eğdiremeyeceğini kaydeden Çelik, “Ama oluşturmaya çalıştığı psikoloji ile toplumu ve siyaseti teslim almaya çalışır. Böylece toplumsal dinamikleri ve siyasi dengeleri birtakım yabancı projeler doğrultusunda şekillendirmeye çalışır. Bunu yaparken de en çok faydalandığı şey siyaset alanında yarılma yaratmak ve toplum hayatının normal akışını engellemektir. Terör, tetiği çekenlerin gerisindeki projeden bağımsız ele alınamaz. Ankara’daki canice terör eylemi hem canlarımıza kıydı, hem de seçime çok az zaman kala Türkiye'nin siyasi dinamiklerine yön verme amacı taşıyor” dedi.

 

-“BU ÜLKEDE HERKES EV SAHİBİDİR. KİMSE KİRACI DEĞİLDİR”-

 

Ankara’daki saldırının, bölgede çok önemli gelişmeler olurken, Türkiye’yi gelişmelerden koparmaya çalıştığını belirten Çelik, “Buna karşı durmak, şiddete karşı durmak kadar önemlidir. Türkiye’ye yön verilmesine, toplum hayatının normal işleyişinin sabote edilmesine fırsat vermemeliyiz. Demokrasimize dönük bu suikast girişimine karşı, demokratik süreçleri daha büyük inatla işletmeliyiz. Toplum hayatını teslim almaya çalışan bu psikolojiyi tersine çevirmeliyiz. Bazı partilerin bu psikolojiye teslim olan tutumlarına karşı halka yaslanan duruşu daha da pekiştirmeliyiz. Birilerinin terörün ülkeyi savurmak istediği yollara zemin hazırlayan davranışlarına karşı millete yaslanan duyarlı, kapsayıcı, ülkemize her şart altında sahip çıkan, ülkemizi her şey altında önceleyen ruhu ayakta tutmalıyız. Türkiye sahipsiz değildir. Bu ülkede herkes ev sahibidir. Kimse kiracı değildir. Kader ve duygu birliği gibi, geleceğimiz de birdir. Siyasetimizin esası duygu ve kader birliği kadar ortak gelecek birliğidir. Türkiye'nin gücüne güç katmaktır. Daha çok kenetlenme zamanıdır” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@