Ak Parti'de Gül'e Olan Kırgınlık Yerini Kızgınlığa Bıraktı

ANKARA (ANKA) -11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eski partisi AK Parti’de tepki sesleri yük...

Haberler 29.10.2015, 11:25
Ak Parti'de Gül'e Olan Kırgınlık Yerini Kızgınlığa Bıraktı

ANKARA (ANKA) -11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eski partisi AK Parti’de tepki sesleri yükselmeye başladı. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye destek vermesi için  memleketi Kayseri’ye davet edildiği, halka hitaben konuşma yapması istendiği ancak kabul etmediği öğrenildi. Gül’ün, AK Parti’nin davetlerine gelmemesi parti içeresinde kırgınlığa yol açarken Ankara’daki bombalı saldırı sonrası "geçmiş olsun" demek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ya da Başbakan Davutoğlu yerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı araması ise kızgınlığa neden oldu. 

AK Parti ile 11. Cumhurbaşkanı ve AK Parti kurucu üyeleri arasında yer alan Abdullah Gül arasında ipler iyice koptu.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AK Parti içeresinde Gül’e karşı öfke büyüyor.

-DAVETLERE GELMEDİ, DESTEK VERMEDİ-

Gül’ün, AK Parti’nin kuruluş yıldönümü başta olmak üzere partinin hiçbir davetine iştirak etmemesi büyük bir kırgınlığa yol açtı. Bir süre önce, parti teşkilatı başta olmak üzere çok sayıda partilinin, Gül'ün, Kayseri’ye gelerek AK Parti’ye destek istemesi amacıyla bir organizasyon tertiplediği belirtildi. Sözkonusu organizasyonda Gül’ün memleketinde kürsüye çıkarak bir konuşma yapması, AK Parti'ye 1 Kasım seçimleri için destek istemesi planlandı. Ancak, Gül'ün söz vermesine rağmen bu davete katılmadığı kaydedildi. Gül’ün bu yaklaşımlarının partililerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da kırdığı ifade edildi.

-BAŞSAĞLIĞI MESAJI İPLERİ KOPARDI-

Abdullah Gül’ün, Ankara saldırısında Cumhurbaşkanı Erdoğan ya da Başbakan Davutoğlu yerine “başsağlığı mesajını” CHP öve HDP liderlerine vermesi bardağı taşıran son damla oldu. Gül'ün bu tutumu kırgın AK Parti ve Hükümet üyelerinin sinirlenmesine yol açtı. 

-SANKİ DEVLET SUÇLU-

ANKA’ya verilen bilgilere göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kapalı bir toplantıda Gül için, “Saldırının hemen ardından, HDP Eş  Genel Başkanları bizzat Devleti, Hükümeti ve bizi sorumlu tuttu. Çirkin suçlamalarda bulundu. Abdullah Bey ne yaptı? Başsağlığı mesajını eski bir Cumhurbaşkanı olarak Cumhurbaşkanı ya da bana vermesi gerekirken bizi ve devleti suçlayanlara verdi. Sanki gerçekten devlet suçluymuş gibi.. Bu kabul edilir bir durum değil” dedi. Davutoğlu’nun bu sözlerinin çok sayıda bakan ve parti yöneticisi tarafından da desteklediği bildirildi. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@