Ak Parti'de Gözler Erdoğan'ın Kararında

ANKARA (ANKA)- AK Parti seçim startını yarın milletvekili aday tanıtımı ile verecek. Seçim beyanna...

Haberler 20.09.2015, 12:00
Ak Parti'de Gözler Erdoğan'ın Kararında

ANKARA (ANKA)- AK Parti seçim startını yarın milletvekili aday tanıtımı ile verecek. Seçim beyannamesinin ise Kurban Bayramı’ndan önceye yetiştirilmesi planlanıyor. Bayramdan itibaren de sahaya inilecek. Ancak, AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydanlara inip inmeyeceği konusu belirsizliğini sürdürüyor. Başbakan Davutoğlu 1 Kasım seçimleri öncesinde gideceği illeri, Erdoğan’ın kararına göre belirleyecek.

Siyasi parti liderleri 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde gezilerine Kurban Bayramı’nın hemen ardından başlayacak. AK Parti seçim startını ise yarın, milletvekili adaylarının tanımı programı ile verecek. 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidarı olmayı başaramayan AK Parti, 1 Kasım seçimlerine titiz ve stratejik bir çalışma ile girecek.

-ERDOĞAN’IN KARARI BEKLENİYOR-

ANKA’nın edindiği bilgilere göre;  AK Parti’de gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi, 1 Kasım seçimleri için de meydanlara inip inmeyeceğine çevrildi. Erdoğan’ın danışmanlarına Kurban Bayramı’nda kararını vereceğini ilettiği belirtildi. Başbakan Davutoğlu’nun da seçim gezileri organizasyonuna, Erdoğan’ın kararının ardından son şeklini vereceği öğrenildi.

Öte yandan AK Parti kulislerine göre, parti içerisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahalara inerek muhalefeti eleştirmesi ve partiye oy istemesinin “faydalı” olduğunu düşünenlerin sayısı “faydalı” olmadığını düşünenlerin sayısından daha çok. AK Parti içeresinde Erdoğan’ın sahalara inmesini isteyen çok sayıda önemli isim de bulunuyor.

Kulislerde 7 Haziran’dan sonra Erdoğan’ın “işi çok daha sıkı tuttuğu” ve partinin yeni yol haritasını belirlediği dile getiriliyor, bu nedenle de 1 Kasım öncesinde birçok ilde “açılışlara katılacağı” yani miting yapacağı düşünülüyor. 

AK Parti'de seçim gezileri bayramdan sonra başlayacak. (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@