AK Parti standına camiden kaçak elektrik çekildi!

Maltepe’de bir caminin elektriğini kullanarak seçim propagandası yapan AK Parti ’ye muhalefet partilerinden tepki geldi. Camii çevresinde toplanan MHP ’li bir grup ile AK

Haberler 16.05.2015, 01:04
AK Parti standına camiden kaçak elektrik çekildi!

Maltepe’de bir caminin elektriğini kullanarak seçim propagandası yapan AK Parti ’ye muhalefet partilerinden tepki geldi. Camii çevresinde toplanan MHP ’li bir grup ile AK Parti’liler arasında arbede yaşandı. Kavga sonucu 4 kişi polis tarafından göz altına alındı.

Olay, dün akşam saatlerinde Feyzullah Mahallesi Merkez Cumhuriyet Camii’nin de bulunduğu Bağdat Caddesi üzerinde meydana geldi. İddialara göre AK Parti, MHP ve CHP , seçim propagandası yapmak üzere Merkez Camii’nin önünde birbirlerine yakın şekilde tanıtım stantları açtı. Bu sırada rakiplerine karşı avantaj sağlamak isteyen AK Parti, yan taraftaki caminin elektrik hattına kablo bağladı. Kurduğu ses sistemi sayesinde diğer partilerin propaganda araçlarını bastırmaya başladı. Durumu fark eden MHP ile CHP’liler olaya tepki gösterdi. Çevredeki vatandaşların da müdahil olması nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay yerine çok sayıda polis gönderildi.

Olayın büyümesi üzerine MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkır ve İlçe Başkanı Ömer Lefzan olay yerine geldi. Elektriğin kesilmesini isteyen MHP’li yöneticiler, Maltepe Müftülüğü’ne dilekçeyle başvurdu. Bu sırada MHP’li yöneticiler ile AKParti’li bir grup arasında da kavga çıktı. Kavgaya karıştıkları iddia edilen 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Tepkilerin artması üzerine AK Parti’liler camiye bağladıkları elektrik hattını kaldırdı. (CİHAN)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@