Ak Parti Milletvekili Adaylarını Tanıttı

ANKARA (ANKA)-AK Parti’yi 1 Kasım seçimlerine taşıyacak milletvekili adaylarının tanıtım programı y...

Haberler 21.09.2015, 13:50
Ak Parti Milletvekili Adaylarını Tanıttı

ANKARA (ANKA)-AK Parti’yi 1 Kasım seçimlerine taşıyacak milletvekili adaylarının tanıtım programı yapıldı. Programa önemli isimler katılmadı. Sivas milletvekili adayı İsmet Yılmaz Meclis Başkanı olması, Tuğrul Türkeş ise yurt dışında olması nedeniyle aday tanıtım programında yer almadı.

AK Parti’nin milletvekili aday tanımı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. Tanıtım programında gözler MKYK'da ve milletvekili aday listesinde yer almayan isimleri aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, üzerlerini çizdiği iddia edilen Bülent Arınç, Sadullah Ergin, Suat Kılıç, Hüseyin Çelik, Nihat Ergün ve çok sayıda eski vekil tanıtım programına davet edildikleri halde katılmadı. Programa katılmayan eski bakanlara ilişkin “küskünler hareketi başladı” yorumları yapıldı. Salonda ise en fazla alkışı Davutoğlu ile üç dönem kuralına takılan ve bu seçimlerde yeniden aday olan isimler aldı. Toplam 69 kadın aday içerisinde, bir önceki seçim listesine nazaran başörtülü kadın aday sayısının azaldığı da dikkat çekti.

 -SEÇİM ŞARKILARI TANITILDI-

Programda AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerine kadar meydanlarda çalacağı şarkı da tanıtıldı. İstanbul Milletvekili Uğur Işılak tarafından seslendirilen şarkının sözleri şöyle:  “Haydi bismillah aşk ile çıktık yola. Yenilendik  tazelendik. Sevdalıyız bu vatana haydi bismillah. Söylenecek sözümüz var. Yürünecek yolumuz var. Hep beraber yürüyelim haydi bismillah. Her bir karış toprağında baştan başa izimiz var. Umudumuz yarınlara haydi bismillah.” (ANKA)

(BK/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@