AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki 2023 seçimlerini değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2023 seçimlerinin Mavi Vatan kavgasının seçimi olacak dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki 2023 seçimlerini değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2023 seçimlerinin Mavi Vatan kavgasının seçimi olacak dedi. Dün akşam parti yetkilileri ile birlikte Hatay'da partililerle buluşan Özhaseki, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 2023 seçimlerine yeni bir anlam yükledi. Özhaseki, ''Emin olun bu seçim Akdeniz'deki Mavi Vatan kavgasının seçimidir.'' diyerek konuştu.

''FETÖ YENİ ÇIKMIŞ HADİSE DEĞİL''

Mehmet Özhaseki, Hatay'da bir araya geldiği partililere yönelik yaptığı açıklamalar:

''FETÖ belası 50 yıldır var emin olun. Yeni çıkmış bir hadise değil. Bazen sanki PKK da FETÖ de AK Parti ile doğmuş, bizim zamanımızda güçlenmiş gibi anlatıyorlar. Milleti kandırmaya devam ediyorlar. Öyle değil. Yine yurt dışı tahrikli,yine onların desteğiyle 50 yıldır süren bir bela silsilesi var ama çok şükür bütün bunların hakkından da bizler geldik. İşlerimiz de iyiye gidiyor. İnşallah bundan sonra da iyiye gitmeye devam edecek. Çok da güzel işler yapılıyor. Ufak tefek sorunlarımız var mı var. Biliyor muyuz bunları? Çok iyi biliyoruz. Bunları kim çözecek? Emin olun bunu çözecek liderlik hem bizde var, liderimiz zaten başımızda, ekip de bilgi de birikim de var. Bu sorunları çözecek inşallah yine bizleriz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın.'' ifadelerini kullandı.

2023 Haziran genel seçimleri ülkemiz için kritik önem arz ediyor. Tamam mı, devam mı eşiğine gireceğimiz ülke kaderinin devamlılığını sağlayacak 81 vilayetin ve 85 milyon vatandaşın kaderini belirleyecek. Bu sebeple iktidar partisi dahil muhalif partilerin hepsi uzun süredir çalışmalar yürütmekte. Seçimlerde yüksek oy alarak iktidar olmayı, mecliste yüksek çoğunluğu elde etmeyi hedefliyor. 

SİYASİ PARTİLERİN ORTAK NOKTASI

Türk Siyasi Hayatında yer alan bütün siyasi partiler uzun süredir yürüttükleri seçim vaatlerini yavaş yavaş sona doğru yaklaştırdı. Tüm partilerin ortak noktası öncelik ekonomik bunalımı ardından 2011 yılından beri ülkemizde misafir konumunda bulunan sayıları milyonları aşan misafirleri sağlıklı biçimde ülkelerine geri dönüşünü sağlamak. Bu yönde atılan adımlar bütün adımlar partilerin ortak noktası olduğuna değinmek gerekir. 

OY KULLANACAK 7 MİLYON GENÇ

AK Parti, 28 Ekim tarihinde 'Yol Haritası'nı açıklayacak. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren konuların detaylarını merak eden 65 milyona yakın seçmenden ziyade, oy kullanacak yeni gençlerinde de dahil olmasıyla yaklaşık sayıları 7 milyona yaklaşan gençlerin merak ettiği konular arasında ilk sırada yer alıyor. Gençler, geleceklerini temin altına alacak projelerin lafta değil icraate dökülmesi yönünde üstüne bastıra bastıra belirtmekte.