Ak Parti Bayramdan İtibaren Sahalara İniyor: Tek Hedef Tek Başına İktidar

ANKARA (ANKA) - 7 Haziran seçimlerinde istediği başarıyı elde edemeyen AK Parti, 1 Kasım genel seç...

Haberler 19.09.2015, 11:20
Ak Parti Bayramdan İtibaren Sahalara İniyor: Tek Hedef Tek Başına İktidar

ANKARA (ANKA) - 7 Haziran seçimlerinde istediği başarıyı elde edemeyen AK Parti, 1 Kasım genel seçimlerinde tek hedefini "tek başına iktidar olmak için" koydu.  AK Parti, bayram öncesi aday tanıtım ve seçim beyannamesini açıklayacak. Bayram ile birlikte tüm milletvekili adaylarına sahaya inin “tatil yapmayın bayramı seçmenle geçirin” talimatını verecek.

AK Parti, 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidarı  yakalamayınca, tüm strateji ve hedeflerini 1 Kasım seçimleri için ayarladı. 7 Haziran seçimlerinde aday listelerine duyulan eleştiri ve tepkinin ardından, başta üç döneme takılan milletvekillerinden önemli isimleri seçilecek yerlere yerleştirdi.  Doğu ve güneydoğu illerindeki adayları da sil baştan düzenledi.

-ADAYLAR BAYRAMDAN İTİBAREN SAHALA İNECEK-

Üç döneme takılan ve partinin önde gelen isimleri listeye yeniden koyan AK Parti, bazı bakanların da seçim bölgelerini değiştirdi.

Seçim startını Pazartesi günü Ankara’da aday  tanıtımı ile verecek olan AK Parti, seçim beyannamesini bayramdan önce açıklamayı planlıyor.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; AK parti yönetimi, milletvekili adaylarına  bayramdan önce tam kadro Ankara’da olma talimatı verdi. Bayram’dan önce; hem adaylarını tanıtacak hem de seçim beyannamesini açıklayacak olan AK Parti, milletvekili adaylarına ise genel merkez de bayramdan itibaren sahalara inme talimatı verecek.

Milletvekili adaylarına, “Bayramda tatile gitmeyin, bayram süresince seçim bölgelerinizde çalışın, her köye her bucağa gidin. Vatandaşa daha yakın olun” diyecek. Ayrıca milletvekili adayları toplantısında seçim stratejilerini de parti yönetimi anlatacak. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@