Aile Bakanlığı'ndan ‘Kayıp 21 Afgan Çocuk' Açıklaması: Kurumlarımızdan ‘İzinsiz' Olarak Kaçmışlar

ANKARA(ANKA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bakanlığın talimatı ile Denetim Hizmetleri Başkanlığın...

Haberler 09.11.2015, 17:30
Aile Bakanlığı'ndan ‘Kayıp 21 Afgan Çocuk' Açıklaması: Kurumlarımızdan ‘İzinsiz' Olarak Kaçmışlar

ANKARA(ANKA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bakanlığın talimatı ile Denetim Hizmetleri Başkanlığınca kaçan 21 Afgan çocuk için denetçi görevlendirildiğini ve soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Dağınık olarak getirilen çocuklar, ertesi günden (25 Temmuz 2015) itibaren 5 gün içinde kurumlarımızdan izinsiz olarak kaçmışlardır. Çocukların bulunması için İl Emniyet Müdürlüğüne bildirimde bulunulmuş, aynı zamanda Erzincan Valiliği tarafından konu incelenmiştir” açıklamasında bulundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bir gazetede yer alan “Korunmaya Alınan 21 Afgan Çocuktan 4 Aydır Haber Yok” haberine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, 21 Afgan çocuğun İzmir Toplanma Merkezi’nden Erzincan İl Müdürlüğü Sabancı Çocuk Destek Merkezi’ne 24 Temmuz 2015 tarihinde getirildikleri belirtilerek, “Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan; “Korunmaya Alınan 21 Afgan Çocuktan 4 Aydır Haber Yok” başlıklı habere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. 21 Afgan çocuk İzmir Toplanma Merkezi’nden Erzincan İl Müdürlüğü Sabancı Çocuk Destek Merkezi’ne 24 Temmuz 2015 tarihinde getirilmişlerdir. Dağınık olarak getirilen çocuklar; ertesi günden (25 Temmuz 2015) itibaren 5 gün içinde kurumlarımızdan ‘izinsiz’ olarak kaçmışlardır. Çocukların bulunması için İl Emniyet Müdürlüğüne bildirimde bulunulmuş, aynı zamanda Erzincan Valiliği tarafından konu incelenmiştir” denildi.

Açıklamada, bahse konu haberin bakanlık tarafından yakından takip edildiği, konuyla ilgili olarak Bakan talimatıyla Denetim Hizmetleri Başkanlığınca iki denetçinin görevlendirilerek soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Soruşturma sonucunda varsa ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır. Çocukların bulunması için İl Emniyet Müdürlüğüne bildirimde bulunulmuş, aynı zamanda Erzincan Valiliği tarafından konu incelenmiştir” denildi. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@