Ahmet Hakan'a Beşiktaş'tan ziyaret

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ahmet Hakan'ı ziyaret etti.

Haberler 06.10.2015, 22:01
Ahmet Hakan'a Beşiktaş'tan ziyaret

Uzay KESMEN - Özgür EREN / İstanbul, (DHA) - TBMM Başkanvekili ve MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti.

Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Koray Aydın, şunları söyledi:

"Ahmet Bey'i telefonla arayıp geçmiş olsun demiştim ama, bugün İstanbul'da bulunmamı fırsat bilerek kendisini yakinen görmek istedim. Bu tür saldırıları basite indirerek değerlendirme yanlışlığına kimsenin düşmemesi lazım. Bunu aslında bizim millet varlığımızı, Türkiye'nin mevcut düzenini tehdit eden otoriterleşme eğiliminin geldiği noktanın anlaşılması bakımından ibretlik bir nokta olarak görüyorum. Çünkü ben bu düşünce sistematiğinin Türkiye'yi bir felakete doğru yönelttiğini düşünüyorum. Bunun böyle devam etmemesi lazım. Bu konuda hassasiyeti olanların hem tepki koymak hem de bir kader birliği oluşturarak bu hegamonik yapı oluşumuna imkan ve fırsat vermemesi lazım. O saldırıyı Ahmet Bey'in şahsına yapılmış bir saldırı olarak görmüyoruz. Kendimize yapılmış bir saldırı olarak da değerlendiriyoruz. Türkiye 78 milyonluk büyük bir ülke. Öyle, bir kişinin tek başına hakim olacağı, her istediğini yaptıracağı, karşı çıkanları dövdürüp bir kenara koyduracağı bir ülke değil. Burası öyle bir ülke olarak değerlendirilirse, bunu öyle düşünüp öyle algılayanlar bunun yanlış olduğunu, başları belaya girince hatırlarlar. Bu sözlerimiz de onlara bir uyarı olsun."

"ADALET YERLERDE SÜRÜNÜYOR"

Şüphelilerle ilgili mahkemenin verdiği kararı da değerlendiren Koray Aydın, şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Arzu ettiği takdirde o ifadeleri veren kişilerle olan diyaloğunu sürdürerek, bunların perde arkalarını da araştırarak, bahse konu kişilerin kim olduğunu çok değil 2 gün içinde bulur, ortaya çıkartır. Bu sürecin işleyişinden anlıyorum ki, bu işi üstlenen hâkim, zaten bunu bir organize suç örgütü yapısından çıkartıp kişiselleştirmesi, bir kişiyi tutuklayıp diğerlerini serbest bırakarak suçun niteliğini küçültülmesinden anlaşılıyor ki, bu işi örtmekle görevlendirilmiş. Yoksa bu kadar organize yapılmış bir işin organize suç örgütü kapsamında değerlendirilmemiş olması, sadece o kararı veren hakim arkadaşı kandırır. Herkes olup bitenin farkında. Artık bu kadar da olmaz. Adalet yerlerde sürünüyor. Kime güvenecek bu insanlar? Herkes kendi hukukunu kurarsa, bu ülkede neler olur? Herkes bir düşünsün. Kafasında bu işlerin nereye varacağını bir tasarlasın. Bu gidişat iyi değil. İnşallah bu işe tevessül edenler bu işin yanlışlığını görür. Onlar da kendilerine çeki düzen verir."

FİKRET ORMAN DA ZİYARET ETTİ

Bu arada, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman da Ahmet Hakan'a "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından binadan ayrılan Orman çıkışta gazetecilere açıklama yapmadı.

 

Kaynak: GerçekGündem

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@