'Ağır Tahrik' İndirimi: 16 Yıl Hapis

Mahkeme heyeti, suçu ağır tahrik altında gerçekleştirdiği ve mahkemedeki iyi halinden dolayı cezayı 16 yıl 8 aya indirdi.

Haberler 04.11.2015, 14:57
'Ağır Tahrik' İndirimi: 16 Yıl Hapis
(DHA) - KONYA'da 1 yıl önce kendisine şiddet uyguladığı ve aldattığını iddia ettiği eşi 38 yaşındaki Şeref Yıldız'ı bıçaklayarak öldüren 34 yaşındaki Rabia Yıldız'a, yargılandığı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kastan yakın akrabayı öldürme' suçundan önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, suçu ağır tahrik altında gerçekleştirdiği ve mahkemedeki iyi halinden dolayı cezayı 16 yıl 8 aya indirdi.

Olay, geçen yıl Eylül ayında merkez Selçuklu İlçesi Bosna Hersek Mahallesi'nde meydana geldi. Ev kadını Rabia Yıldız, 7 yıllik eşi inşaat işçisi Şeref Yıldız ile başka bir kadınla ilişkisi olduğu gerekçesiyle tartıştı. Tartışmanın ardından evi terk eden Rabia Yıldız, aynı apartmanda oturan babasının evine gitti. Eşyalarını toplamak için ertesi gün sabah saatlerinde tekrar evine gelen Rabia Yıldız, eşini yatak odasında yatarken buldu. Bunun üzerine mutfağa giderek sigara içen Yıldız, daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla yatak odasına gitti. Bu sırada uyanan eşiyle tekrar tartışmaya başlayan Rabia Yıldız, belinden çıkardığı bıçağı eşinin göğsüne sapladı. Eşinin kanlar içinde kaldığını gören Rabia Yıldız, polis ve sağlık görevlilerine haber verdi. Şeref Yıldız, olay yerine gelen sağlık görevlilerinin tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Eşinden sürekli şiddet gördüğünü ve kendisini başka bir kadınla aldattığını iddia eden Rabia Yıldız, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Öldürülen Şeref Yıldız'ın da daha önce eşi Rabia Yıldız'a şiddet uyguladığı gerekçesiyle evden uzaklaştırma cezası aldığı öğrenildi.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'kasten yakın akrabayı öldürme' suçundan yargılanan Rabia Yıldız, son kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, Rabia Yıldız'a önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Ardından suçu ağır tahrik altında işlediğine kanaat getirerek hapis cezasını 20 yıla, mahkemedeki iyi halinden dolayı da 16 yıl 8 aya indirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@