AGD Genel Başkanı Turhan: İncirlik Üssü'nü istemiyoruz

ANADOLU Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, darbe girişiminde cuntacıların kontrolündeki F-16 savaş uçaklarına havada yakıt ikmali yapan tanker uçakların havalandığı Adana'daki İncirlik Üssü'nü istemediklerini...

Haberler 28.07.2016, 23:03
AGD Genel Başkanı Turhan: İncirlik Üssü'nü istemiyoruz
ADANA, () - ANADOLU Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, darbe girişiminde cuntacıların kontrolündeki F-16 savaş uçaklarına havada yakıt ikmali yapan tanker uçakların havalandığı Adana'daki İncirlik Üssü'nü istemediklerini söyledi.

'Darbenin merkez üssü İncirlik'e yürüyoruz' ve 'Darbeci Amerika'ya mesajımız var' sloganıyla Merkez Park'ta toplanan AGD üyeleri, uzun araç konvoyuyla İncirlik Üssü yakınlarındaki bulvara gitti. Saadet Partisi ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği eylemde toplanan yaklaşık 500 kişi, 'Kahrolsun ABD', 'Kahrolsun İsrail' sloganları attı. 'Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatlarıdır. Aziz milletimize karşı yapılan hain darbe girişimini reddediyoruz' yazılı pankart taşıyan grup, ABD ve İsrail bayrakları yaktı.

Kur'an-ı Kerim'in de okunduğu eylemde AGD Genel Başkanı Salih Turhan bir konuşma yaptı. İncirlik'te eylem yapmaya karar verdiklerinde bazı kişilerin kendilerine 'Neden İncirlik Üssü'nden yapıyorsunuz? İncirlikten kalkan uçaklar IŞİD'i vurmaya gidiyor. Siz onlara mı karşısınız' gibi ifadeler kullandığını ve bundan dolayı çok üzüldüklerini belirten Turhan, şunları söyledi:

"Bu İncirlik Üssü'nden 1954'ten bugüne kadar Türkiye'yi muhafaza etmek için değil, İsrail'i muhafaza etmek için uçaklar kalkmış oldu. Bu İncirlik Üssü'nden 11 Eylül meselesinden sonra Amerika'yı muhafaza etmek, Afganistan ve diğer taraflardaki Müslümanlara kurşunlar yağdırmak üzere bombalar yüklediler. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu İncirlik Üssü'nden 4 bin 990 tane sortiyi Amerikalılar Irak'taki 1,5 milyon Müslüman kardeşimiz katletmek için yaptı. Bu üssü bizim kabul etmemiz mümkün değil. Hamdolsun bizler özgür ve bağımsız bir ülkeyiz. Allah aşkına bu bağımsız olan ülkenin içerisinde bu NATO Üssü'nün, Amerikan Üssü'nün ne işi var? Biz bunu kabul etmiyoruz."

15 Temmuz'da yaptığı darbe girişiminde İncirlik Üssü'nün de kullandığını ifade eden Salih Turhan, "Bu İncirlik Üssü'nden kalkan ikmal uçakları Ankara'daki, İstanbul'daki F-16'lara yakıt taşıyan uçaklar oldu. Bunu kabul eder mi Adanalı kardeşim? İşte biz bu yüzden buradayız" diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@