Afşin Belediyesi'ndenasfalt Ve Kaldırım Çalışması

ANKARA (ANKA) – Kahramanmaraş Afşin Belediyesi, ilçede bozuk olan yolların bakım ve asfaltlama &cce...

Haberler 31.10.2015, 20:30
Afşin Belediyesi'ndenasfalt Ve Kaldırım Çalışması

ANKARA (ANKA) – Kahramanmaraş Afşin Belediyesi, ilçede bozuk olan yolların bakım ve asfaltlama çalışmalarına hız verdi. Ekipler, kış gelmeden ihtiyaç duyulan alanları asfaltlayacak.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) tarafından yapımı tamamlanan yerlerde Afşin Belediyesi, Karşıyaka Caddesi başlangıcından Çevre Yolu bağlantı noktasına kadar olan 2 bin metrelik yolun sıcak asfalt ve kaldırım çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış mevsimi bastırmadan, planlanan bölgelerdeki çalışmaları belirlenen program dahilinde tamamlayacak. Program kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı yollar, mahalleler arasındaki bağlantı yolları ve ciddi biçimde hasar oluşan yollar öncelikli olarak bitirilecek.

-“İLÇEMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA GELİŞECEK, GÜZELLEŞECEK”-

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, belirlenen program kapsamında asfaltlama çalışmalarının ve kaldırım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları ifade etti:

“KASKİ ekipleri tarafından su altyapısı tamamlanan yerlerde asfalt ve kaldırım çalışmalarımıza başladık. Karşıyaka Caddesi bu tamamlanan yerlerden bir tanesi, burada 2 bin metre sıcak asfalt çalışmasına başladık. Burada yol akslarımızı belirleyerek örnek bir yol çalışması yapıyoruz. Yol çalışmasının 10 gün içerisinde tamamlanmasını planlıyoruz. İlçemizin çehresini değiştirecek çalışmalarımıza başlamak için KASKİ’nin altyapı çalışmalarını takip ediyoruz ve tamamlanan yerlerde üst yapı çalışmasına geçiyoruz. Karşıyaka Caddesi’nde altyapı çalışmaları tamamlandı ve belediye olarak 2 bin metre sıcak asfalt çalışmasına başladık. Afşin’de altyapı çalışmalarının bittiği her alanda bu tür çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle 12 metre ve üzerinde olan yerlerimizde sıcak asfalt, daha dar olan yollarımıza ise parke yapmayı planlıyoruz. Parke üretim tesisimizi Afşin’imizin hizmetine açtık. Afşin’in artık parke diye bir sorunu yok. İlçemiz her geçen gün daha da gelişecek, güzelleşecek.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@