AFAD'dan Sona Dakika Deprem Açıklaması! İzmir Karaburun'da Orta Şiddetli Deprem Korkuttu!

İzmir'in Karaburun ilçesi Ege Denizi açıklarında bir deprem meydana geldi. Gerçekleşen depreme dair detaylı bilgiler AFAD Deprem Dairesi tarafından duyuruldu.

AFAD'dan Sona Dakika Deprem Açıklaması! İzmir Karaburun'da Orta Şiddetli Deprem Korkuttu!

İzmir ve çevresinde son bir haftalık süreçten artan deprem sayıları vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre akşam saatlerinde İzmir'in Karaburun ilçesinde bir deprem daha gerçekleşti.

AFAD'DAN DEPREM BİLGİLENDİRMESİ!

AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika bilgilendirmesine göre bu akşam saat 19:09'da İzmir'in Karaburun ilçesinde Ege Denizi açıklarında bir deprem meydana geldi. Depremin şiddetinin 4.1 olarak ölçüldüğü bildirildi. Depremin merkez üssü olarak ise Ege Denizi'nin Karaburun'a 39.87 km uzaklığı olduğu açıklandı. Depremin derinliğinin ise 7.08 km olduğu belirtildi.

KISA SÜRELİ PANİK YAŞANDI!

Gerçekleşen deprem İzmir'de hissedilirken vatandaşlar kıs süreli panik yaşadılar. Son aylarda depremlerin sıklıkla meydana geldiği İzmir'de insanlar artık oldukça tedirgin olmaya başladılar. Ancak kısa süreli olan depremin şiddetinin biraz daha hafif olması nedeniyle vatandaşların panikleri de kısa sürdü.

CAN VE MAL KAYBI YOK!

İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre şu ana kadar depreme dair bildirilen herhangi bir olumsuz ihbar bulunmuyor. Mal ve can kaybı meydana getirmeyen depreme karşı yine de ilgili birimler hazır halde bekletiliyorlar.

Deprem uzmanları ise vatandaşları rahatlatacak açıklamalar yapmaya devam ediyorlar. Gerçekleşen orta ölçekli depremlerin büyük bir depreme neden olabilecek enerji birikmelerini ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Ancak vatandaşların yine de yaşadıkları binaların depreme dayanlıklı olup olmadıklarını kontrol ettirmeleri tavsiye ediliyor.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@