Afad: Tokat'taki Depremde Can Ve Mal Kaybı Yok, Kaçarken Yaralananlar Var

ANKARA(ANKA) – AFAD, Tokat’taki depremin ardından herhangi bir can v...

Haberler 09.10.2015, 20:05
Afad: Tokat'taki Depremde Can Ve Mal Kaybı Yok, Kaçarken Yaralananlar Var

ANKARA(ANKA) – AFAD, Tokat’taki depremin ardından herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığını açıklarken, deprem sonrası panik atak, korku, sinir krizi, balkondan atlama ve kaçarken yaralanma gibi nedenlerle bazı vatandaşların, Erbaa İlçe Devlet Hastanesi Acil Merkezine başvurduğu kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Tokat’ta meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem üzerine yazılı açıklama yaptı. Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verilere göre Tokat’ın Erbaa ilçesinde, saat 17.39’da 4,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği kaydedildi.

Deprem sonrası, yine aynı ilçede, saat 19.11’de 4,0 büyüklüğünde bir artçı şok meydana geldiği kaydedilen açıklamada, “9 Ekim 2015, 4,9 büyüklüğündeki depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin, 1,54 km. ile Tokat ili, Erbaa ilçesinin Tepekışla köyü olduğu tespit edilmiştir. Yer kabuğunun 22,53 km. altında gerçekleşen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD Tokat’ın yanı sıra; çevre il ve ilçelerdeki birimlerle görüşülmüş olup, herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı belirlenmiştir” denildi.

Bununla birlikte, deprem sonrası panik atak, korku, sinir krizi, balkondan atlama ve kaçarken yaralanma gibi nedenlerle bazı vatandaşların, Erbaa İlçe Devlet Hastanesi Acil Merkezine başvurduğu kaydedilerek, bölgenin taranma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@