Afad: Mekke'de Yaralanan Türk Hacıları Getiriliyor

ANKARA(ANKA) – Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Mekke'de yaşanan vinç kazası...

Haberler 27.09.2015, 13:20
Afad: Mekke'de Yaralanan Türk Hacıları Getiriliyor

ANKARA(ANKA) – Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Mekke'de yaşanan vinç kazası ile Mina bölgesinde meydana gelen izdihamda yaralanan Türk hacıların bugün Türkiye’ye getirileceğini bildirdi.

AFAD’dan yapılan açıklamada, Mekke'de yaşanan vinç kazası ile Mina bölgesinde meydana gelen izdihamda yaralanan Türk hacıların Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Diyanet İşleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı işbirliğiyle bugün Türkiye'ye getirileceği belirtildi. Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde meydana gelen vinç kazası ile Mina bölgesinde yaşanan izdihamda yaralanan Türk hacıların tedavisine Türkiye'de devam edileceği belirtilen açıklamada, “Aralarında Mekke'de hac ibadetlerini yerine getirdikleri sırada hastalanan Türk hacılarının da bulunduğu toplam 25 yaralı ve hastanın, Genelkurmay Başkanlığı'na ait bir nakliye uçağı ile bu gece Ankara'ya ulaşması beklenmektedir” denildi.

Açıklamada, Etimesgut'tan bugün saat 17.00'de kalkacak özel donanımlı nakliye uçağında yaralı ve hasta Türk hacıları için Sağlık Bakanlığı'ndan 12 kişilik bir sağlık ekibinin de hazır bulundurulacağı belirtildi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@