ADD neden katılmadığını açıkladı

ADD "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne neden katılmadı

Haberler 21.09.2015, 01:19
ADD neden katılmadığını açıkladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) 17 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilen "Teröre Hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne neden katılmadığıyla ilgili bir açıklama yaptı.

ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan imzasıyla yapılan açıklamada, terör örgütüne "hayır" demenin her insanın görevi olduğu, ancak terörün bu duruma gelmesinde iktidarın payının da unutulmaması gerektiği hatırlatılarak "TOBB’un başını çektiği eylem, Cumhurbaşkanı ile AKP iktidarının bu konudaki günahlarının üstünü örtüp onları günahsızlaştırma eylemi olmuş ve bu hali ile 1 Kasım seçimlerinde onlara aradıkları desteği bulmaları için yardım niteliğini taşımıştır" denildi.

İşte ADD'den yapılan o açıklama:

"17 Eylül günü, Ankara'da TOBB'ın başını çektiği 17 sivil toplum kuruluşunun "Teröre Hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşü yapıldı.

Bir insanlık suçu olan teröre hayır demek, her insanın görevi olmak gerekir.

Terör örgütü elbette suçludur. Lanetlenmelidir.

Ama bu dökülen kanda, gelen şehit cenazelerinde, zamanında "Analar ağlamasın" söylemi arkasına sığınarak, terör örgütünün güçlenmesine göz yuman 13 yıllık AKP iktidarının hiç mi sorumluluğu yoktur?

AKP İktidarı dünyanın hiçbir uygar ülkesinde olmadığı şekilde eli silahlı terör örgütüyle masaya oturmuş, bir anlamda ona meşruiyet kazandırmıştır. Başta o tarihteki Başbakan olmak üzere birçok AKP yetkilisi terör örgütüne güzellemeler düzerek onu toplum gözünde sempatik göstermeye çalışmışlardır.

Terörü lanetlerken en az terör örgütü kadar sorumlu olan AKP iktidarı sorumlu tutulmadan yapılan açıklama, bir yanı ile eksik kalmıştır.

Sonuçta TOBB’un başını çektiği eylem, Cumhurbaşkanı ile AKP iktidarının bu konudaki günahlarının üstünü örtüp onları günahsızlaştırma eylemi olmuş ve bu hali ile 1 Kasım seçimlerinde onlara aradıkları desteği bulmaları için yardım niteliğini taşımıştır.

Bu nedenle pek çok sivil toplum kuruluşunun ve iktidarın doğrudan hedef seçtiği bazı kuruluş temsilcilerinin TOBB’un peşine takılıp bu eyleme katılmalarını yadırgadığımızı belirtmek isteriz.

Suçlu, terör örgütü olduğu kadar, ülkemizi 13 yıl “yönetmek”le görevli, yetkili ve sorumlu olan AKP iktidarıdır.

Halkımızın 1 Kasım’da bu hususları da değerlendireceğini umuyoruz.

Tansel ÇÖLAŞAN/ Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı"

Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@