ADD Aydın Şubesi’nden anlamlı kutlama

ADD Aydın şubesi TBMM’nin açılışının 96. Yıldönümü nedeniyle Ulusal Egemenlik ve Çocuk Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kuyucular Köyü çocukları ile buluştu.

Haberler 23.04.2016, 15:34
ADD Aydın Şubesi’nden anlamlı kutlama
ADD Aydın Şubesi, Ulusal Bayramların türlü gerekçelerle siyasi iktidar tarafından yasaklanmasını tasvip etmediklerini Ulusal Bayramların yasaklanmayacağını, bayramı her koşulda halk ile birlikte canlı bir şekilde kutlayacaklarını göstermek üzere Kuyucular köyünde etkinlik gerçekleştirdi. Aydın Şubesi Gençlik Kolu tarafından çeşitli oyunlar oynandı, çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Köy çocuklarının önemsendiklerini hissetmeleri ayrı bir gurur tablosu oluşturdu. Çocukların içinde olduğu etkinlikler sonucunda yüzlerinin gülmesi bizlere geleceğimiz açısından umut verdi.

 Kökleri Kuva-yı Milliye’ye ve Ulusal Kurtuluş Savaşımıza dayanan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 96. yılını köyde kutlamak, Ulusal Egemenliğimizin, 96 yıldır bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün geleceğin mimarları çocuklarla olmak ayrı bir önem taşımaktadır.

Bir bayram olması nedeniyle 23 Nisanları elbette coşkuyla kutlamalıyız. Ancak kutladığımız günün ne anlama geldiğini bilerek ve özümseyerek kutlarsak bir değeri olacaktır. Günü sadece çocuk bayramına indirgeyip ulusal egemenliği görmezden gelmek, Atatürk’ün kurduğu düzeni anlamamak hatta onu aşındırmak demektir. 

Dünya da çocuklarına bayram hediye eden tek millet Türk milleti tek lider de Atatürk olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında bayram adı ve içeriğine uygun coşkulu bir şekilde inançlı kadrolar eliyle yürütülmüşken bugün bilinçli bir şekilde yozlaştırılmış, basitleştirilmiş, kimilerince alternatifleri üretilmiş, bazılarınca da kaldırılması dahi teklif edilmiştir. Bu nedenle bu olgunun sürekli korunup güçlendirilmesi yaygınlaştırılması ve hiçbir zaman kesintiye uğramadan yaşatılması için Atatürk bu bayramı çocukların armağanı olarak bu günlere kadar yaşatmıştır. 

23 Nisan 1920 tarihi hem ülkemizin kurtuluşuna, hem de yeni bir devletin kuruluşuna öncülük eden büyük bir olaydır. Böyle bir olayın coşku ile kutlanması her açıdan önemlidir. Şundan hiç kimse şüphe etmesin ki, Cumhuriyet sevdamızı, Atatürk sevgimizi milli egemenliğe olan tutkumuzu yüreğimizden kimse söküp atamayacaktır. Cumhuriyet güneşi Atatürk çocuklarının cesaret ve azmiyle hiç sönmeyecek parlaklığıyla karanlığı boğacak Aydınlık bir Türkiye’nin sigortası olmaya devam edecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda daima ileriye doğru gideceğimiz ışıltılı günlerin özlemiyle tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlu olsun.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@