Aday Gösterilmeyen Chp'li Oran: Partim İçin Çalışmaya Devam Edeceğim

ANKARA (ANKA) - Milletvekili adayı gösterilmeyen CHP’li Umut Oran, “Her zaman olduğu gibi CHP i...

Haberler 22.09.2015, 13:00
Aday Gösterilmeyen Chp'li Oran: Partim İçin Çalışmaya Devam Edeceğim

ANKARA (ANKA) - Milletvekili adayı gösterilmeyen CHP’li Umut Oran, “Her zaman olduğu gibi CHP için çalışmaya devam edeceğim. Gün, AKP karşısında birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olma günüdür” dedi.

Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı CHP’li Umut Oran, 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı yapılmamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Oran, #UmutOranMeclise kampanyasını yürüten gönüllülerine yazdığı mektupta, 70 bin kişinin kendisi için imza desteği vermesinin çok anlamlı olduğunu ifade ederek, kampanya yürütücülerine teşekkür etti.

-PARTİ YÖNETİMİNİ ELEŞTİRDİ: SESSİZLİKLERİ DİKKAT ÇEKİCİ-

Mektubunda, 7 Haziran seçimleri öncesinde “havuz medyası” tarafından CHP’yi ve şahsını hedef alan bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını ifade eden Oran, “O dönem Sayın Genel Başkan’ın da yönlendirmesiyle önseçime katılamamış ve onun önerisiyle kontenjan adaylığına başvurmuştum. Ancak bildiğiniz gibi bu süreçte aday gösterilmemiştim. Nedenini anlamadığım bu hareket karşısında, Genel Başkan Yardımcısı olarak 4 yıl boyunca birlikte, omuz omuza mücadele ettiğim üst yönetimdeki arkadaşlarımın tepkisizliği de dikkat çekicidir” dedi.

-“CHP’NİN İKTİDAR OLMASI İÇİN TÜRKİYE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİM”-

Oran, “7 Haziran benim için kazaydı, 1 Kasım ise artık bu kazanın bilinçli bir tercih ve irade olduğunu ortaya koydu” değerlendirmesinde bulunarak, şöyle devam etti:

“Bugün trollerin ve demokrasi düşmanlarının ellerini ovuşturarak bizim yılmamızı ve birbirimize düşmemizi beklediklerini biliyorum, ancak onları sevindirmeyeceğim. Partime zarar vermemek için seçim ve parti politikalarına dair söyleyeceklerimin geri kalanını kamuoyu aracılığıyla değil CHP yönetimine bizzat ileteceğim. Partililerimize, partimize küsme gibi bir lüksümüz yok.

Değerli yol arkadaşlarım, ben CHP’li doğdum ve CHP’li olarak yaşayacağım. Her zaman olduğu gibi bu seçimde de partimin yanındayım, örgütümün hizmetindeyim. Aday olmamama rağmen 7 Haziran’da da çağrıldığım 15 ilin yanı sıra Almanya ve İngiltere’ye giderek partim adına seçim çalışması yürüttüm. Bu seçimde de aynı şevkle, hatta daha fazla çaba harcayarak CHP’nin iktidar olması için Türkiye’yi karış karış gezeceğim. Bu kez de partimin başarısı için örgütümün yanında olacağım. 1 Kasım  seçimleri tarihi ve kritik öneme sahiptir. CHP örgütü olarak ‘ne ezilen ne ezen insanca hakça bir düzen’ diyen milyonlarca yurttaşımız için tek yürek olarak çalışıp, iktidar olmak zorundayız. Gün, AKP karşısında birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olma günüdür.” (ANKA)

(GO/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@