Adana'da Okulların Çevresinde Polis Denetimi

ADANA'da okulların açıldığı ilk hafta kent merkezindeki 10 okulun çevresinde narkotik ve çocuk polisleriyle denetim yapıldı.

Haberler 30.09.2015, 13:07
Adana'da Okulların Çevresinde Polis Denetimi
(DHA) - ADANA'da okulların açıldığı ilk hafta kent merkezindeki 10 okulun çevresinde narkotik ve çocuk polisleriyle denetim yapıldı.

Öğrencilerin suçtan ve uyuşturucudan uzak tutulması, okullarında daha güvenli olmaları amacıyla Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Öğrencilerin Gelişimi ve Geleceğini Destekleme' projesi hazırlandı. Proje kapsamanda, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk haftasında uygulamalara başlayan Adana polisi, bugün sabah saatlerinde kent merkezindeki 10 okulun çevresinde denetimlere başladı. Sabah ders zili çalmasına 30 dakika kala Narkotik Suçlarla Mücadele, Asayiş, Çocuk Şube ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli 205 polis, harekete geçti. Okul önünde ve çevresinde uygulama yapmaya başlayan polis, öğrencilerin gidebileceği kafeler ve internet kafeleri didik didik aradı. Uygulamaların kentteki 547 okulu kapsayacağı belirtilirken, her gün 10 okul çevresinde yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@