Adana'da İşten Atılan İşçiler Dama Çıktı

ADANA'da kapatılma kararı alınan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı Adana Hekimevi ve Eğitim Merkezi'nde işten çıkarılan 32 işçi, binanın damına çıkarak tazminat ve ücret alacaklarının ödenmesini istedi.

Haberler 30.09.2015, 13:10
Adana'da İşten Atılan İşçiler Dama Çıktı
(DHA)- ADANA'da kapatılma kararı alınan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı Adana Hekimevi ve Eğitim Merkezi'nde işten çıkarılan 32 işçi, binanın damına çıkarak tazminat ve ücret alacaklarının ödenmesini istedi.

Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Adana Devlet Hastanesi'nin yanında bulunan 7 katlı Adana Hekimevi ve Eğitim Merkezi binasının damına çıkan işçiler, kendilerini aşağıya atacağını söyledi. Olay yerine gelen polislerin kendilerine yaklaşmamasını isteyen işçiler, Türk bayrağı sallayarak, "Hakkımızı istiyoruz" diye bağırdı. Olay yerine Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ve Cankur ekipleri de gelirken, yaklaşık 1 saat binanın damında kalan işçiler polislerin ikna etmesi sonucu müdahaleye gerek kalmadan aşağıya indi.

'HAKKIMIZI İSTİYORUZ'

Burada açıklama yapan işçilerden Fulya Öztürk, "Bayramı 5 kuruş parasız geçirdik. Ne 35 günlük maaşımızı ne ikramiyelerimizi verdiler. Tazminat vermeden, kurumun kapatıldığını söyleyerek bizi işten attılar. Hakkımızı istiyoruz" dedi. Tam 12 yıl çalıştığı işinden keyfi olarak çıkarıldığını öne süren Songül Özdemir ise, "Ankara'da askerlik yapan oğluma para gönderemiyorum. Eşim böbrek hastası çalışamıyor. Bu nasıl adalet, Allah'tan korkun" diye konuştu. İtfaiye görevlileri ve işçiler bina önünden ayrıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@