Adana Ülkü Ocakları'ndan Türkmen Dağı Protestosu

-Bayır Bucak Türkmenlerinin Rusya, İran ve Esat güçlerince bombalı saldırılara uğraması üz...

Haberler 22.11.2015, 09:50
Adana Ülkü Ocakları'ndan Türkmen Dağı Protestosu

-Bayır Bucak Türkmenlerinin Rusya, İran ve Esat güçlerince bombalı saldırılara uğraması üzerine Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı protesto amaçlı yürüyüş yaptı.

ADANA(ANKA) - Bayır Bucak Türkmenlerinin Rusya, İran ve Esat güçlerince bombalı saldırılara uğraması üzerine Adana Ülkü Ocakları Başkanlığı protesto amaçlı yürüyüş yaptı.

Bayır Bucak Türkmenleri için Adana Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı’na mensup yüzlerce kişi gece Baraj Yolu 7. Durak’ta bulunan Duygu Cafe önünde toplandı.

Toplanan kalabalık “Sınırlar Açılsın Bayırbucak Alınsın”, “Hükümet Uyuma Türkmen Ölüyor” ve “Ne Mutlu Türküm Diyene!” şeklinde sloganlar atarak İller Bankası istikametinde Turgut Özal Bulvarı Gökkuşağı kavşağına kadar yürüdü.

Buradan tekrar Duygu Kafe önüne gelen kalabalık grup adına Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular basın açıklaması yaparak bu zulmü kınadı. Açıklamanın ardından Türkmen Dağı’nda hayatını kaybeden soydaşlar için saygı duruşu yapılıp, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Kalabalık grup olaysız şekilde dağıldı. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@