Adana'da Özgecan Aslan Koşusu'nun ikincisi

TÜRKİYE Jokey Kulübü'nün (TJK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla toplumsal bir sorun olan 'kadına şiddet' konusuna dikkat çekmek için, Adana'da geçtiğimiz yıl düzenlediği Özgecan Aslan Koşusu'nun ikincisi bugün saat 19.30'da...

Haberler 08.03.2016, 16:29 08.03.2016, 17:17
Adana'da Özgecan Aslan Koşusu'nun ikincisi
dha - Türkiye Jokey Kulübü'nün (TJK), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla toplumsal bir sorun olan 'kadına şiddet' konusuna dikkat çekmek için, Adana'da geçtiğimiz yıl düzenlediği Özgecan Aslan Koşusu'nun ikincisi bugün saat 19.30'da Adana Hipodromu'nda koşulacak.

Koşu öncesinde TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, gazetecilerle bir araya geldi. Koşunun 'Şiddetin karanlığına sevgi ile koşuyoruz' sloganıyla düzenlendiğinin altını çizen Ekinci, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz sene Türkiye Jokey Kulübü'ne başkan seçildiğim dönemde, sevgili kızımız Özgecan Aslan'ı dehşet verici bir olay sonucunda kaybetmek hepimizi son derece üzdü ve derinden sarstı. TJK olarak atçılık sektörünün erkek egemen ortamında, Türkiye'nin kanayan yarasına parmak basmak ve farkındalık yaratmak için olabilecek en hızlı şekilde harekete geçtik ve 8 Mart Dünya kadınlar Günü vesilesiyle sevgili kızımız Özgecan Aslan adına bir koşu düzenledik. Bu sayede Özgecan kızımızın ailesiyle birlikte konuya kendi çevçevimizden dikket çekmeye çalıştık. Bu yıl Özgecan Aslan adına ikincisi düzenlenecek olan koşu ile kadına şiddete hayır demeye devam edeceğiz."

6 SAFKAN YARIŞACAK

Saat 19.30'da start alacak koşuya Hürol Karahanoğlu'nun sahibi olduğu Duquan, Zahide Beycan'ın sahibi olduğu My Heart, Zekiye Dogantürk'ün sahibi olduğu Time Feel, Yağız Küçükemre'nin sahibi olduğu Yağızemre, Gülnur Gülerce'nin sahibi olduğu Ates Kusu ve Esra Yetkin'in sahibi olduğu Laser Boy isimli safkanlar katılacak.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@