Adana'da Gece Saatlerinde Patlama mı Oldu? Sonic Patlama Nedir?

Sosyal medya üzerinde çok sayıda kullanıcı gece saatlerinde patlama olduğunu iddia ettiler. Şiddetli patlama sesi duyulduğu iddia edilen Adana'da patlamanın nedeninin sonic patlama olabileceği bildirildi. Peki sonic patlama nedir?

Adana'da Gece Saatlerinde Patlama mı Oldu? Sonic Patlama Nedir?

Adana'da gece saatlerinde, sabah saatlerine yakın bir zaman diliminde patlama sesi duyulduğu iddia edildi. 

Çok sayıda kullanıcının sosyal medya üzerinde sesi duyduklarını ifade etmelerinin üzerinden patlama olup olmadığı ve olduysa nedeni araştırılmaya başlandı İddialar arasında sonic patlama olabileceği de yer aldı. İşte o iddialar. 

ADANA'DA SONİC PATLAMAMI OLDU?

Adana'da yaşandığı iddia edilen patlamaya ilişkin henüz hiçbir resmi kurumdan açıklama gelmedi.

Sosyal medya kullanıcıları yaşandığı ifade edilen patlamaya dair paylaşımlarında sesin nedeninin gök gürültüsü olabileceğini ifade ettiler. Ancak bazı kullanıcılar patlamaya dair daha farklı iddialar ortaya attılar. 

Öyle ki bazı sosyal medya kullanıcıları patlamanın Adana'da yer alan ve ABD kullanımında olan İncilik Üssü yakınlarında medyana geldiğini öne sürdürler. 

Kısa sürede sosyal medya platformlarında gündem olan patlama iddiasının kaynağının, savaş uçaklarının alçaktan uçması sonucunda oluşan sonic patlama olduğu düşünülüyor. Sonic patlama çok şiddetli duyurulur ve sesi gök gürültüsüne benzer. 

SONİC PATLAMA NEDİR?

Sonic patlama, büyük bir patlama sesinine benzeyen şiddeli gürültüler olarak tanımlanıyor. Yüksek hızlı uçakların neden olduğu sonic patlama bir yanağın ses hızından daha hızlı olması sonucu gerçekleşiyor. Uçak veya herhangi bir hava aracı havada ses hızından daha hızlı hareket ettiğinde oluşan şok dalgaları sonic patlamaya neden olur. Sonic patlaması genellikle gök gürültüsüne benzer ve çok şiddetli duyulur. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@