Adaletiniz batsın!

‘Biz Atatürkçüyüz’ diyen savcı, mülakatta elenen kızı için böyle isyan etti

Haberler 19.12.2015, 23:13
Adaletiniz batsın!

Can ÖZÇELİK - Sözcü

Betül Arıcan, hakim ve savcı sınavına girdi, 9 bin aday arasından 71’inci oldu. Ancak genç kız mülakatta elendi. Savcı baba Menderes Arıcan sonucu “Bu kadar vicdan yoksunu olabileceklerini bilemedim” diye değerlendirdi.

Betül Arıcan, 2014 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti babası Cumhuriyet Savcısı Menderes Arıcan ile beraber kutladı.

Çanakkale Cumhuriyet Savcısı Menderes Arıcan, hakimlik ve savcılık sınavında 90 puan alan kızı Betül Arıcan’ın mülakatta elendiğini söyleyerek “Adaletiniz batsın” diyerek isyan etti. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan yaşadıkları olayı duyuran savcı Arıcan, kızının sınavı 9 bin aday arasından 71’inci sırada kazandığını vurguladı. Kızının daha sonra mülakata girdiğini anlatan Arıcan, bu sınavın da başarılı geçtiğini ancak elendiğini söyledi. Kendisine destek veren arkadaşlarının yazdığı yorumları da yanıtlayan Arıcan, “Biz aile olarak Atatürkçü bir aileyiz. Kızım da öyledir” dedi.

9 BİN ADAY ARASINDAN 71’İNCİ

Sınav öncesi bazı kişilerin kendisinin Ankara’ya giderek olaya dahil olmasını istediğini anlatan Menderesi Arıcan, isyanını şu ifadelerle dile getirdi: “Adli Yargı Hakim ve Savcı Sınavı’na giren kızımın, sınavdan 90 puan aldığını ve 9000 aday arasından yazılı sınavı 71. sırada kazandığını daha önce buradan paylaşmıştım. Daha sonra yapılan mülakat sınavının da oldukça başarılı geçtiğini kızım bize sınav sonucunda anlatmıştı. Bu nedenle sınav sonucundan oldukça da umutluydu. Sınav sonucunu açıklamışlar. Kızım başarısız bulunmuş. Şaşırdım mı derseniz? Hayır şaşırmadım.”

“YÜZLERİNE SÖYLEYECEĞİM”

“Birileri bana, Ankara’ya kadar gidip birilerine arzı endam etmem gerektiğini, aksi takdirde çocuğun ne kadar başarılı olursa olsun bu sınavda başarısız gösterirler demişti” diyen savcı baba Arıcan şöyle devam etti: “Ben ise, bu insanların bu kadar vicdansız olamayacaklarını, kul hakkının ne olduğunu en az bizim kadar bilebilecek insanlar olduğunu beyan etmiş ve aksi davranışta bulunabileceklerine hiç ihtimal vermemiştim. İşin doğrusu hakikaten kul hakkı konusunda hepsinin duyarlı olabileceğini, sabahlara kadar sınava hazırlık yapan ve göz nuru döken bir insanın hakkının yenilebileceğini düşünmemiştim. Ben sadece şimdilik hakkaniyet duygunuz nedeniyle ‘hepinizin A…. b…… v….n’ diyorum. Daha fazlasını, bu kararda emeği geçenleri Ankara’da odalarında tek tek ziyaret ettiğimde söyleyeceğim. Yüzüme ve gözlerimin içine bakarak, yazılı sınavda 90 puan almış bir çocuğun hangi gerekçe ile hakkının yendiğini bana izah etmelerini isteyeceğim. Geliyorum. Bekleyin beni.”

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@